A+ A A-

 

Milas’ta çevre il ve ilçelerden katılımla Milli Güreşçi Hasan Ölmez Güreş Turnuvası düzenlenecek.

Minderin ustaları Milas’ta güreşecek
Haber: Emre Baştaşkın

Güreş hayatına 11 yaşında usta güreşçi Ahmet Kozak’ın tavsiyeleriyle başlayan ve geçtiğimiz yıl jübile maçını oynayan Milli Güreşçi Hasan Ölmez adına Milas’ta bugün 1. Milli Güreşçi Hasan Ölmez Güreş Turnuvası gerçekleştirilecek.
Beçin Murat İnci İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak güreşlere Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi Güreş Takımı, Aydın Güreş Takımı, Muğla Güreş Takımı, Kuşadası Güreş Takımı, Yatağan Güreş Takımı, Fethiye Güreş Takımı katılacak.
Yaklaşık 50 yıl güreştiğini ve güreşe 11 yaşında başladığını belirten Hasan Ölmez, “uzun yıllar devam eden spor yaşantımı geçtiğimiz yıl yaptığım jübile ile sona erdirdim. İki defa dünya şampiyonasına katıldım. İlki 2015’de Atina’da Dünya Serbest Güreş Şampiyonası burada dünya onuncusu oldum. İkincisi 2018’de Makedonya Üsküp’te Dünya Serbest Güreş Şampiyonası’nda dünya altıncılığı elde ettim. Birde Türkiye Ordular Arası Şampiyonluğum, büyükler Türkiye üçüncülüğüm ve İstanbul şampiyonluğum var” dedi.
Artık ülkemizden başarılı sporcuların yetişmesi için çalışmalar yaptığını ifade eden Ölmez, “Federasyonumuzdan, kulüplerimizden, derneklerimizden tek ricam; çocuklarımızı sokaklardan kurtarıp ata sporumuz olan güreşe yönlendirelim. Kötü alışkanlıklarımızdan arındıralım. Bu tür turnuvalar da başarılı sporcuların çıkması için önemli alanlar. İlçemiz ve güreş sporu açısından güzel bir program olacak. Tüm güreş severleri Beçin Murat İnci İmam Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’na bekliyoruz” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin