A+ A A-

 

Milas Doğa Bisiklet Kulübü MİDOBİS üyesi üç bisikletli; 24 saatlik bir bisiklet turu ile 245 km pedal basarak, Milas’tan Aydın’a Aydın’dan tekrar hiç durmadan Milas’a ulaştı.

071118midobis_3192c.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Milas Doğa Bisiklet Kulübü MİDOBİS üyesi üç bisikletli; 24 saatlik bir bisiklet turu ile 245 km pedal basarak, Milas’tan Aydın’a Aydın’dan tekrar hiç durmadan Milas’a döndü.
3 Kasım Cumartesi sabahı saat 06.30’da Milas’tan yola çıkan “ Bisikletli Süvariler” Yatağan, Çine, Aydın, Germencik, İncirliova, Ortaklar ve Söke güzergâhını takip ederek 4 Kasım Pazar sabahı saat 06.30’da Milas’a ulaştılar. Tur boyunca yaklaşık 17 saat pedal çeviren bisikletçiler, yol boyunca toplamda 7 saatlik dinlenmeyle turu tamamladılar.
Geçtiğimiz yıl aynı turu iki kişi ile tamamladıklarını söyleyen Serdar Murat Sarı; “Geçtiğimiz yıl yaptığımız turun bir tesadüf olmadığını kanıtlamak adına bu yılda, aynı turu bu kez 3 kişi ile kazasız belasız tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Serdar Murat Sarı ile birlikte tura katılan Cenk Sobucalı ve Hüseyin Altaş insanın istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını ifade ederek; hem sağlıklı yaşam adına spor yaptıklarını, hem de kendi limitlerini gördüklerini söylediler.
Bisikletin hala bir oyuncak olarak görüldüğünü, oysa bisikletin ulaşım içinde en temiz ve en ucuz alternatif bir araç olduğuna da dikkat çeken MİDOBİS’liler; özellikle şehir içi trafikte git gide içinden çıkılmaz bir hal alan trafik sıkışıklığını azaltmak için herkesi bisiklet binmeye davet ettiler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin