A+ A A-

 

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Milas Toplum Sağlığı Merkezi, meme kanserinin erken teşhis edilmesi amacıyla Milas’ın 4 noktasında ücretsiz mamografi çekimi yapacak.

030218memekanseri_25978.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Milas Toplum Sağlığı Merkezi, meme kanseri riski taşıyan 40-69 yaş arasındaki kadınlara ücretsiz mamografi çekimi yapacak. Erken evrede teşhis edilmesi halinde tedavisi mümkün olan meme kanserinin önlenmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında Milas’ın 4 noktasında mamografi testleri yapılacak.
5 Şubat’ta Güllük Belediye Meydanı’nda başlayacak olan ücretsiz mamografi çekimleri, 6-7 Şubat’ta Ören Konser Alanı’nda devam edecek. Çekimler,8-9 Şubat’ta Selimiye Evlendirme Salonu yanı ve 12-16 Şubat tarihleri arasında Milas Atapark Meydanı’nda yapılmasının ardından sona erecek. 09.00 ile 16.00 saatleri arasında yapılacak testlerde muayene olmak isteyen vatandaşların, 02525128162 numaralı telefondan randevu almaları isteniyor.
40-69 yaş aralığındaki kadınlar için büyük risk oluşturan meme kanseri, müdahale edilmediğinde ölümcül sonuçlanabiliyor. Türkiye’de her 4 kadın kanser hastasından birinin meme kanseri olduğuna dikkat çeken uzmanlar, her yıl yapılması gereken mamografi çekimlerinin erken teşhis sağlayacağını ve hastalığın tedavi edilebildiğini belirtiyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin