A+ A A-

 

MHP Milas İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen toplantıda MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP’nin Muğla Milletvekili adaylarını tanıttı.

230518mhp.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla İl Başkanlığı, MHP Milas İlçe Başkanlığı binasında milletvekili adaylarının tanıtımını gerçekleştirdi.
MHP Milas İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısına; MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, 7 milletvekili adayı, MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş, Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül, eski MHP Muğla Milletvekili Adayı Ferat Yüksel ve partililer katıldı.
MHP’nin milletvekili adaylarını İl Başkanı Mehmet Korkmaz tanıtırken, seçimlerde yine kilit parti olacaklarını ve Cumhur İttifakı’nın sandıktan başarı ile çıkacağını söyledi.
Başkan Korkmaz, “Kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın, hangi kirli ve karanlık hesabın içinde olursa olsun, Türkiye’yi tarihin gerisine düşürmeye güçleri ve nefesleri yetmeyecektir. Milliyetçi Hareket geçmişte olduğu gibi bugün de ülkenin bekasının koruyucusu ve güvencesi olarak yerini alacaktır” diye konuştu.
Cumhur İttifakı içinde seçimlerde yerini alacak olan MHP’de, listelerin hazırlanmasından sonra milletvekili adaylarının da belli olduğunu dile getiren Başkan Korkmaz, “Milliyetçi Hareket kadroları ile milletvekili adayları ile Türkiye’nin çimentosudur. Varlığı ve bütünlüğü ile milletimizin gönlünde yer tutan, birlik ve beraberliğimizin teminatı MHP kadroları dün olduğu gibi bugünde üzerine düşen milli görevleri yerine getirmeye hazırdır. Geçmişte vatanı kurtarmak için sergilenen milli uyanış, bugün yine bir beka tehdidi altında ülkemizi yeniden kurtuluşa taşıyacak iradeyi ortaya koyacaktır. Ülkemizin karşı karşıya kaldığı sıkıntıları dikkate aldığımızda Cumhur İttifakı’nın temelinde şekillenen tarihi ve milli mutabakata aziz milletimizin destek vereceğini düşünüyorum” dedi.
Başkan Korkmaz’ın konuşmasının ardından milletvekili adayları; Mehmet Erdoğan (mevcut milletvekili), Hacı Çelik (Doktor), Salih Soykan (Avukat), Hüseyin Kaan Kürşat Gönül (Mehmet Erdoğan’ın Danışmanı), Ertuğrul Avcı (Madenci), Serkan Şafak (İşadamı) ve Temel Irmak (Gazeteci) partililere tanıtıldı.
MHP Muğla Milletvekili Adayları, kendilerini tanıtan kısa konuşma gerçekleştirdiler.
Konuşmaların ardından MHP Muğla Milletvekili ve 27. Dönem MHP Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Erdoğan, gerçekleştirdiği konuşmada Millet İttifakı’nı eleştirdi. MHP’li Vekil Erdoğan, Millet İttifakı’nı “Cümbüş İttifakı” olarak benzeterek; “MHP olarak, etnik ayrımcılığımız yoktur. Irkçılık söylemini reddediyoruz. Irkçı politikamız yoktur ve ilerde de olmayacaktır. Biz bin yıl boyunca, bu topraklarda kardeş olarak yaşadık. Etle, tırnak gibiyiz. Bin yıllık kardeşliğimizi dinamitlemek isteyen unsurlara geçit vermeyeceğiz. Kendisini bu milletten gören herkese açığız.” ifadelerini kullandı.
Toplantı, milletvekili adaylarının tanıtımının ardından sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin