A+ A A-

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi, 28 Şubat Davası’yla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

210418add.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen, 28 Şubat Davası’yla ilgi basın açıklamasında bulundu.
Başkan Erşen, açıklamada şunları kaydetti: “2013'te açılan 28 Şubat Davası, bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş komutanların yargılandığı bir davadır. Ergenekon, Balyoz ve diğer kumpas davalarının devamıdır. Emekli komutanları üzerinden yine Türk Silahlı Kuvvetleri'nin itibarı hedef alınmaktadır. Davanın iddianamesini hazırlayan savcı Mustafa Bilgili; Kozmik Oda Soruşturmasını yürüten, 15 Temmuz 2016 sonrasında ortadan kaybolan, FETÖCÜ’lükten meslekten ihraç edilen, sonrasında sahte kimlikle yakalanan ve bugün cezaevinde olan bir kişidir. Soruşturma ve dava aşamasındaki hemen tüm hakim ve savcılar ile TÜBİTAK’ın bilirkişi raporunu hazırlayanlar FETÖ ile irtibatlı oldukları için meslekten ihraç edilmiş ve tutuklanmış kişilerdir. Bir FETÖ kumpası olduğu bu kadar ortada iken, FETÖCÜ olarak yargılanan bir kişinin iddianamesi üzerinden devam ettirilen bu davaya iktidar sahip çıkmış, Başbakan "en ağır cezayı alacaklar" demiş ve bugün sonuçlanan davada 21 sanık önce ağırlaştırılmış müebbet hapse, sonra müebbet hapse mahkum 28 Şubat kararları; anayasada yer alan ve ülkenin iç ve dış tehditlerini bekleyip tedbirlerini hükümete sunmakla görevli olan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) tarafından alınmış ve hükümetçe uygulanmaya konmuş kararlardır. Bu kararlarda, irtica= iç tehdit olarak algılanmış olması nedeniyle, yıllar sonra "irtica halkın kendisidir" diyen iktidardaki zihniyet tarafından laik cumhuriyetten öç almak amaçlı olarak bu dava açılmıştır.”
Açıklamanın devamında Erşen, şunları ifade etti: “Bu gerçek gizlenemez.Dava bir öç alma davasıdır. Bu işe en çok Fetöcüler sevinmiştir. Nitekim sosyal medya üzerinden sevinçlerini açıkça belli etmektedirler. Fetöcü kumpas “Fetocü kumpasla mücadele ettiğini söyleyenler" tarafından devam ettirilmektedir. Kısacası, kumpas iktidarın desteğiyle devam etmektedir. FETÖ'nün başlattığı bu davayı sahiplenmek kimseye yarar sağlamayacaktır. Toplum vicdanı bu kararı asla kabul etmeyecektir. Mücadelenin kaldığı yerden devam etmesi kaçınılmazdır.”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin