A+ A A-

 

AK Parti'de yaklaşan kongre süreci öncesi önemli gelişmeler yaşanıyor. AK Parti Milas İlçe Başkanlığı için genel merkezin talimatları doğrultusunda, temayül yoklaması yapıldı. Partililer, 8 ilçe başkanı adayı için oy verdi.

280917temayul_4feba.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
AK Parti'de yaklaşan kongre süreci öncesi önemli gelişmeler yaşanmaya başladı. AK Parti Milas İlçe Başkanlığında ilçe kongresi öncesi, başkan adayının belirlenmesi için temayül yoklaması gerçekleştirildi.
Milas’ta eski AK Parti İzmir Milletvekili ve Muğla İl Koordinatörü Ali Aşlık, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, il yönetimi ve partililerin katılımıyla temayül yoklaması yapıldı.
AK Parti Milas İlçe Başkanlığı binasında; Milaslı partililerle bir araya gelen eski AK Parti Milletvekili Aşlık ve İl Başkanlığı yöneticileri, teşkilat üyeleriyle birlikte istişare yaptı.
Yaklaşan kongre öncesinde hareketliliğin başladığı, AK Parti Milas İlçe Başkanlığında; teşkilat üyelerine ‘İlçe Başkanlığı için kimi görmek istedikleri’ sorusu soruldu.
Vekil Aşlık; AK Parti ilçe yönetimi, belediye meclisi üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları ve mahalle başkanlarından oluşan üyelere, ilçe başkanlığında aday olarak görmek istedikleri en az 3 kişiyi yazmalarını istedi.
Teşkilat üyeleri, ilçe başkanlığı için aday olan isimlerden; Fahri Acar, Pamir Barut, Mustafa Turhan, İsmail Baykal, Abdülmuttalip Akgül, Servet Uzuncan, Hasret Kaya ve Mustafa Gür için sandık başına gitti.
ADAYLAR 4 EKİM’DE ANKARA’YA GİDECEK…
Teşkilat üyeleri, ilçe başkanı olarak görmek istedikleri adaylar için oy kullanma işlemini gerçekleştirdi. Oylama işleminin ardından eski AK Parti İzmir Milletvekili ve Muğla İl Koordinatörü Ali Aşlık; eski AK Parti Milas İlçe Başkanları ve belediye meclis üyeleriyle görüşme yaptı.
Ali Aşlık, parti içinde gerçekleştirilen temayül yoklamasının sonuçlarının açıklanmayacağını kaydetti. Temayül yoklamasında en çok oy alan 3 ilçe başkanı adayı, 4 Ekim 2017 tarihinde AK Parti Genel Merkezi’ne gidecek.
Ankara’ya gidecek olan 3 ilçe başkanı adayının içerisinden, AK Parti Genel Merkezi tarafından 1 kişinin başkan adayı olarak belirleneceği öğrenildi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin