A+ A A-

 

Yaklaşık 10 yıl önce Güre Belediye Başkanı görevinde iken bir taş ocağı ruhsatı ile ilgili Edremit 4. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından, 38 gün memuriyetten uzaklaştırma cezası verilen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya, Kıyı Egeler Birliği Encümen Üyesi ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat destek ziyaretinde bulundu.

030817saka.jpg
Haber: Hamza Balandı
Aldığı hak mahrumiyeti cezası nedeniyle 27 Ağustos 2017 tarihine kadar görevinden ayrı olan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya gerçekleştirilen destek ziyaretleri devam ediyor.
Bu kapsamda; Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Birlik Encümen üyeleri Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan; aldığı hak mahrumiyeti nedeniyle görevinden ayrı olan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya destek ziyaretinde bulundu.
Ziyaret sırasında; Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Başkan Kamil Saka’nın 7 kez üst üste halkın güvenini alarak göreve gelmiş bir belediye başkanı olduğunu vurgulayarak: “Kamil Saka’yı geçmişten buyana tanıyan, birlikte kentlerimize hizmet eden belediye başkanı arkadaşlarıyız. Yıllardan buyana yaptığı hizmetleri ve halkın kendisini takdirini çok iyi biliyoruz. Yaşadığı bu süreçte her zaman yanında olduğumuzu belirtmek için ziyaret ettik.” dedi. Saka’da ziyaret nedeniyle konuklarına teşekkür ederek, içinin rahat olduğunu hiçbir yanlış uygulamaya imza atmadığını bir kez daha tekrarladı.
Hakkını yasal sürecin her aşamasında aramaya devam ettiğini kaydeden Saka, 27 Ağustos’tan itibaren çalışmalara tüm hızı ile devam edeceğini ifade etti.
CHP’li Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya, yaklaşık 10 yıl önce Güre Belediye Başkanı görevinde iken bir taş ocağı ruhsatı ile ilgili Edremit 4. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 38 gün memuriyetten uzaklaştırma cezası verilmişti. Hak mahrumiyeti nedeniyle görevinden ayrı olan Saka, 27 Ağustos tarihinde görevine geri dönecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin