A+ A A-

 

Eğitim Sen Milas Şubesi, KHK ile ihraç edildikten sonra açlık grevine giren sendika üyeleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için basın açıklaması yaptı.

200517egitimsen.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Eğitim Sen Milas Şubesi, KHK ile ihraç edildikten sonra 73 gündür açlık grevine giren üyeleri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için geçtiğimiz Perşembe günü saat 17.30’da Atapark’ta toplandı.
Yapılan basın açıklamasına; Cumhuriyet Halk Partisi Milas Başkanı Suat Özcan, HDP Milas Başkanlığı, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Milas Şubesi, Cumhuriyet Kadınlar Derneği Milas Şubesi, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Milas Birleşik Haziran Hareketi Platformu, DİSK-Genel İş destek verdi.
Eğitim Sen Milas Şubesi Başkanı Nihat Erdoğan, yapılan açıklamada şunları kaydetti “Hükümetin, darbecilerle mücadele edeceğiz diyerek ilan ettiği OHAL ve çıkardığı KHK’ler ile haklarında somut ve hukuki hiçbir delil olmayan, bağlı sendikalarımızın 3 bin 249 üyesinin de içinde olduğu toplamda 105 bin kamu emekçisi isim soyadlarının yer aldığı listelerle bir gecede işsiz bırakılmış ve en temel haklarını kullanabilmeleri fiilen engellenmiştir.”
“73 GÜNDÜR GREVDELER”
Eğitim Sen üyeleri, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın KHK ile ihraç edildikten sonra 73 gündür açlık grevinde olduklarını ifade eden Erdoğan, “Konfederasyonumuz bu sürecin başından itibaren tüm üyelerimizin işlerine geri dönebilmeleri için hukuki/fiili, ulusal/uluslararası girişimlerde bulunmuş, kapsamlı bir mücadele hattı izlemiştir. Aynı şekilde ihraç edilen, açığa alınan üyelerimizle dayanışma içerisinde olmuş, uluslararası bir kurultay da düzenleyerek sorunu her boyutuyla masaya yatırmış, emekçilerin taleplerini gür sesle dile getirmiştir. KHK ile haksız ve hukuksuz biçimde ihraç edilen sendikamız Eğitim Sen üyeleri; Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ise Ankara'da, kendi özgür iradeleriyle, "İşimi geri istiyorum" talebiyle, süresiz açlık grevine başlamış ve eylemlerinde kritik bir döneme, 73. güne girmişlerdir.”
Açlık grevinde olan Özakça ve Gülmen’in göreve iade edileceği güne kadar mücadele edeceklerini vurgulayan Erdoğan, “Konfederasyonumuz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın sağlıklarından ve yaşamlarından endişe etmektedir. Hükümet, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın sağlıklı biçimde yaşamlarına devam edebilmeleri için hiç gecikmesizin, derhal harekete geçmelidir. Başta Nuriye Gülmen ve Semih Özakça olmak üzere haksız ve hukuksuz ihraç edilen tüm emekçiler görevlerine iade edilmelidir. Aksi halde gelişebilecek tüm olumsuzluklardan hukuk dışılığı ve keyfiyeti OHAL/KHK’ler yoluyla bir yönetim biçimi olarak hayata geçiren, "yaşamı ve yaşatmayı" değil kendi siyasal amaçlarını öncelleyen AK Parti iktidarı sorumlu olacaktır. Konfederasyonumuz yaşamları kritik bir aşamada olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için gerekli girişimlerde bulunmaya ve tüm kamu emekçileri işlerine iade edilinceye kadar mücadelesini kesintisiz olarak sürdürmeye devam edecektir.” şeklinde konuştu.
Basın açıklaması çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin