A+ A A-

 

CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, “Yabancılar bu referandum geçsin diye ellerini ovuşturuyorlar. Tek adamın zaaflarını yakalamak daha işlerine gelir. Ama kimse endişelenmesin halk bu tezgahı bozacak.” dedi.

040417tezgah.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylaması çalışmaları kapsamında Muğla’nın çeşitli ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.
Üstündağ, ziyaretlerde yaptığı genel konuşmalarda anayasa ve anayasadaki kapsamlı değişikliklerin toplumsal uzlaşmayla yapılması gerektiğini, olağanüstü halde Anayasa değişikliği yapmanın kasıtlı olduğunu, buradaki amacın mümkün olduğu kadar ifade özgürlüğünün sınırlandırılması ve halkın bilgi almasının önüne geçilmesi olduğu, zaren kimsenin konuşmaya cesaret edemediğini ileri sürerek, referandumun bir parti seçimi olmadığını, ülkenin ve gelecek nesillerin geleceğinin belirlendiği çok önemli ve ciddi bir seçimin olduğunu belirtti.
Hayır oylarının beklenenden daha fazla olacağını ileri süren Üstündağ, Sahil Koru, İncirköy, Nif ve Yeşilüzümlü’de vatandaşlarla bir araya geldi.
“Kandile bile çıksalar halkı kandıramayacaklar”
Üstündağ; “Bize televizyonları ve basını kapatsalar da tüm milletvekillerimiz ve örgütlerimizle vatandaşın ayağına giderek birebir bilgilendirmeleri yapıyoruz. Diğer partilerden de çok başarılı çalışmalar yapıldığını gözlemliyoruz. “HAYIR” kampanyası doğal olarak bütünleşti adeta vatanseverlerin ortak sesi haline geldi. Bu çok kıymetli bir kazanım, birileri ülkeyi bölüp ayrıştırmak isterken bizler bütünleşmeyi, birlik ve ortak yaşamı ön plana çıkarıyoruz. Bu ülkede halk istediği zaman her türlü baskıyı ve zulmü bir çırpıda söküp atmıştır. Görünen o ki vatandaşı oldukça kızdırmışlar. Halkı bu kadar zorlamak kimsenin haddi değil ve sabır sınırı aşmış görünüyor. Kandile asker bile çıkarsalar fayda etmez. Halkın artık bu oyunlara karnı tok.” dedi.
“Yan gelip yatmak olmaz”
Üstündağ, referandumun oldukça önemli olduğuna değinerek; şunları söyledi: “Seçim gününe kadar bütün ilçeleri dolaşmış olacağım. Bu kadar önemli bir seçimde yan gelip yatmak olmaz. Bu çabayı sadece bizler değil tüm demokratik kitle örgütleri, demokratlar, milliyetçiler, Cumhuriyetçiler, Atatürkçüler, çağdaş yaşamı destekleyen tüm kitleler yapmalı ve bunun büyük oranda gerçekliyor olduğunu görüyoruz. Bunu görmek dışarıdan belki mümkün olmayabilir. Bu bir dip dalgası şeklinde gelişiyor. Baskıya rağmen iletişim ve istişare had safhada. İnsanlar özgürlüklerinin ve birçok haklarının elinden alınacağı endişesi taşıyor ve bu çok haklı bir endişe. Muğla ili bu konuda kararını vermiş gibi görünüyor. Ama afişlerde pankartlarda yazılanlar gibi değil, bu karşı çıkışı kalplerinde yazmışlar.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin