A+ A A-

 

AK Parti İlçe Danışma Kurulu Toplantısı, geçtiğimiz günlerde Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Yoğun katılım görüldüğü toplantıda, Milas’ın ve Muğla’nın 2019 yerel seçimlerinde AK Belediyecilik anlayışıyla tanıştırılmak istendiği vurgusu yapıldı. Toplantıda konuşan AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Milas Belediyesinin döviz artışına bağlı yaptığı açıklamalar karşısında;“Milas Belediyesi, geçmişte de aynı sıkıntılar yaşandığında hakkını arayan emekçilere ‘Şartlar bu çalışacak olan çalışsın çalışmayacak olan bıraksın’ çıkışı da mı döviz artışına bağlıydı? Geçen yıllarda belediyenin mal varlıklarını mirasyediler gibi sattınız. Ekonomik beceriksizliğinizi buradan gelen paralar ile gizlemeye çalıştınız.” dedi.

290918akpartimilas_90bc5.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
AK Parti İlçe Danışma Kurulu Toplantısı, geçtiğimiz günlerde Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Yoğun katılım görüldüğü toplantıda, Milas’ın ve Muğla’nın 2019 yerel seçimlerinde AK Belediyecilik anlayışıyla tanıştırılmak istendiği vurgusu yapıldı.
Milas Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda, 2019 yerel seçim çalışmaları dolayısıyla yapılması planlanan faaliyetler konuşuldu.
Toplantıya; AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ummahan Toksöz, AK Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl, AK Parti Milas Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve partililer katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.
“SATA SATA BİTİREMEDİNİZ!”
Toplantıda ilk konuşmayı gerçekleştiren AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar; “Genel seçim sürecinde bir çok fedakârlıkta bulunarak partimize emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Ancak işimiz henüz bitmedi. Yaklaşık 6 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde de aynı güç ve konsantrasyon ile hedefimize yürüyeceğiz. Mahalle ziyaretlerimize başladık. Her mahalleyi karış karış dolaşarak vatandaşlarımızla sohbet etmeye devam edeceğiz. Varsa dertleri derman olamaya çalışacağız. Belediye başkan adayımızın açıklanması ile çalışmalarımızı yoğunlaştırıp Milas Belediyesini Ak Belediyelerimiz arasına katacağız inşallah. Bu sayede vatandaşlarımıza mevcut Milas Belediyesi’nin hayal dahi edemediği hizmetleri sunacağız. Milas Belediyesi demişken; mevcut Belediye başkanının geçtiğimiz günlerde medyaya da yansıyan açıklamasında, döviz artışına bağlı olarak bankaların Milas Belediyesine kredi vermediği ya da kredi başvurusunun sonuçlandırılamadığını söylüyor. Ben buradan hepinizin huzurunda soruyorum: Döviz artışından önce Milas Belediyesinin borcu ne kadardı? Sosyal demokratlık çatısı altında bulunup da işçilerin, emekçilerin maaşının ödenmemesi hangi belediyecilik literatüründe yazıyor?
Çalışanların maaşını ödeyemeyip belediye bütçesini yıllardan bu yana taşa ya da eğlenceye yatırmak hangi mantığın ürünüdür? Geçmişte de aynı sıkıntılar yaşandığında hakkını arayan emekçilere ‘Şartlar bu çalışacak olan çalışsın çalışmayacak olan bıraksın” çıkışı da mı döviz artışına bağlıydı?
Geçen yıllarda belediyenin mal varlıklarını mirasyediler gibi sattınız. Ekonomik beceriksizliğinizi buradan gelen paralar ile gizlemeye çalıştınız. Bugün duyuyoruz ki ilerleyen günlerde belediyenin düzenleyeceği ‘Taşınmaz satışı programı varmış’. Sata sata bitiremediniz ama Mart seçimlerinde bu halk sizi bitirecek. Çünkü bu millet kendine yapılanı asla unutmaz. Sevgili muhtarlarımız, belediye başkanından bir taş da size gelmiş ‘Bir muhtarımız gazeteci çağırmayı akıl edene kadar durumu belediyemize iletirse gerekeni yaparız” diyor. Muhtarlar ne yapsın! Geliyor belediyeye, taleplerini iletiyor cevap yok. Aciliyeti olan işlemler var ama ilgilenen yok. Hem alakadar olma hem de eleştir. Ne ala memleket… Sevgili muhtarlarımız zamanı geldiğinde buna nasıl cevap vereceğinizi onlar bilmese de ben çok iyi biliyorum. Biz lafta siyaset yapmayız. Hizmet için buradayız. Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde mazlumların yanında olacağız. Hizmet aşkı ile yürüdüğümüz yolda halka hizmet Hakka hizmettir. Tüm delegelerimiz, mahalle başkanlarımız ve muhtarlarımız da hizmet yolunda bizim yoldaşımızdır. Sizlerle aktif şekilde, koordineli çalışmaya devam edersek vatandaşlarımızın sorunlarını çözme noktasında büyük engelleri aşmış oluruz. Bu yüzden sizlerden daha fazla sorumluluk almanızı rica ediyorum. Artık vakit kenetlenme vakti, artık vakit icraat vakti, artık vakit Hz. Ali’nin ifadesi ile ‘En tehlikeli düşman bize benzeyip de bizden olmayandır.” tanımındaki muhatapları bulma ve bunlardan arınma vaktidir. Bu göreve gelişimin bir tek sebebi var. Beni yanlış anlamayın herkesin bir hayali vardır. Benim hayalim aşkım sevdam ve kızıl elmam Milas Belediyesidir.”
“DUYGUSAL DEĞİL, MANTIK ÇERÇEVESİNDE HAREKET EDECEĞİZ”
Başkan Acar’ın konuşmasının ardından AK Parti İl Başkanı Kadem Mete kürsüye çıktı.
Başkan Mete konuşmasında 2019 yerel seçimlerinde Muğla’yı ve Milas’ı AK Belediyecilik anlayışıyla tanıştıracaklarının altını çizerek: “Biz muhtarlarla bir araya geliyoruz ve bir araya geldiğimizde Milas’ın ve diğer 12 ilçenin sorunlar haritasını çıkartıyoruz. Yani hangi ilçemizin hangi mahallesinde ne gibi bir sorun var bunları ortaya koyuyoruz. Bunları çıkardıktan sonra yapacağımız iş, genel iktidarı ilgilendiren sorunlar ne, bunları nasıl çözebiliriz? Ankara’da olanları milletvekillerimize paylaştıracağız, Muğla’dakileri biz, ilçedekileri de ilçe başkanlarımız uğraşırken bir dosya yapacağız. Bu dosyayı da Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza götüreceğiz. Diyeceğiz ki Muğla’nın şu ilçesinin şu mahallesinde sizi ilgilendiren şu sorun var. Siz 6 aya kadar çözdünüz çözdünüz, çözemediniz bunların çözümü bize nasip olacak inşallah. Bu çalışmalarımızda şunu gördük, gittiğimiz her ilçede çok yoğun bir katılım var. Muhtarlarımızın neredeyse tamamı bu toplantılara katılıyor. Muğla’nın hangi ilçesine hangi mahallesine giderseniz gidin, gördüğümüz manzara şu halkta hiçbir hizmet alamamanın verdiği sıkıntı diz boyu. Genel seçimlerde 3.’üncü milletvekilliğini kıl payı kaybettik ama önümüzdeki yerel seçimlerde büyük bir başarı göstererek Muğla Büyükşehir Belediyesini almak istiyoruz. Bunun için sadece hamasi nutuklar atmak değil yapacağımız. Belki ekim ayında bir toplantı daha yapabiliriz, ondan sonra aday adaylıkları açıklanacak ve bunların süreçleri var, temayül yoklamaları yapılacak, sonra seçim startı verilecek. Milas kendi göbeğini, kendisi kesecek. Yönetim kurulu, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ne düşünüyor, bize önerecekleri bir konu var mı bunu konuşmak için toplantımızı yapıyoruz. 2009 yılı seçimlerinde, Milas’ta oy kaybettik. Geçen seçimlerde yaptığımız hataları bu defa yapma lüksümüz yok. Gerçekleri tespit edeceğiz, doğru hareket edeceğiz, kazanabileceğimiz adayla yola çıkacağız. Duygusal değil mantık çerçevesinde hareket edeceğiz. AK Partililerin teveccühünü alacak bir aday seçeceğiz. Önümüzdeki yerel seçimlerde hep birlikte mücadele edeceğiz.”
“2019 YILINDA MİLAS BELEDİYESİ AK PARTİLİ OLACAK”
AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, 2019 yılı yerel seçimlerinde çok çalışarak Milas Belediyesini almak istediklerini ifade ettiği konuşmasında şunları kaydetti: “İnsanın kendi evinde olması farklı bir duygu, farklı bir heyecan. Emin olun şu anda hem bunu yaşıyorum hem de 1999 yılına indim yani 20 yıl öncesine, benim siyasi hayatım 1999 yılında Güllük’te Belediye Başkanlığı seçimlerine katılmakla başladı. 10 yıl hizmet verdim. 2019’da ise Milas’ı alacağız. Ben son derece büyük bir inançla, bu duygularla ve bu coşkuyla emin olun Milas Belediyesi artık AK Parti’nindir diyorum. Cumhurbaşkanımıza söz verdik. Milas’ı ve ötesinde Muğla’yı ve birçok ilçeyi sizlere armağan edeceğiz dedik. Aslında bu hiç hayali bir düşünce değil. İyi bir aday bulduğumuz takdirde buradaki coşkulu kalabalıkla hedefimize ulaşabiliriz. 2004 yılı AK Parti’nin ciddi bir ivme kazandığı bir yıldı. Ben de 2004 yılında AK Parti’den aday olmuştum. Yaklaşık yüzde 58’le seçim kazanmıştım. Şu anda da aynı heyecanı, aynı coşkuyu, aynı arzuyu yaşıyorum. Hepimiz çok çalışarak belediye seçimlerini kazanacağız. Herkese katıldıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.
Toplantı, kürsü konuşmaları sonrasında gerçekleştirilen istişarelerin ardından son buldu.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin