A+ A A-

 

İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı; istifa kararının ardından gelen talepler üzerine, istifasını kurultay sürecinin sonucuna kadar askıya aldığını açıkladı.

240718istifacayirli_ffbf3.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in istifa kararının ardından basın açıklamasında bulunmuştu.
Yaptığı basın açıklamasında Başkan Çayırlı, Akşener’in istifa etmesinin onurlu bir davranış olduğunu vurgulayarak: “Sayın Genel Başkanımız olmazsa ben de siyasete virgül koyacağım” dedikten sonra başkanlıktan istifa ettiğini açıklamıştı.
Başkan Çayırlı’nın istifa kararının ardından yazılı basın açıklaması yapan İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, Çayırlı’nın istifasını kabul etmeyeceklerini beyan etmişti.
İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, istifa kararını kamuoyuyla paylaşmasının ardından kendisine çok fazla talep geldiğini ve partinin zarar görmemesi adına kurultay sürecinin sonucuna göre davranacağını kaydederek şunları ifade etti: “Değerli dava arkadaşlarım, kıymetli Milaslı hemşerilerim… Açıklamalardan da anlaşılacağı üzere; Genel Merkezimizin, Milletvekilimizin, İl Başkanımızın, Yönetim Kurulumuzun, Delege ve üyelerimizin parti menfaatini ön planda tutmak zorunda olduğumuzu ve parti zarar görmemesi gerektiği şeklindeki talepleri doğrultusunda istifa kararımı kurultay süreci ve sonucuna göre askıya almaya karar verdiğimi duyurur, saygılar sunarım.”
KURULTAY 12 AĞUSTOS’TA
İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, Meral Akşener'in delegeler tarafından aday gösterileceği kongrenin 12 Ağustos'ta Ankara'da gerçekleştirileceğini açıkladı.
İddialara göre, çalıştayın son gününde yapılan kapalı oturumda partililer arasında tartışma yaşandı. Partililer, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde Akşener'in izlediği siyaseti eleştirdi. Bunun üzerine çıkan tartışmalar büyüyünce Akşener, "istifa ediyorum" dedi. İddiaya göre, tartışmaların yatışmasının ardından Akşener, ikna edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin