A+ A A-

 

Milas’ta şehir merkezindeki park sorunu kaosa döndü. Araçlarını duyarsızca kaldırımlara park eden sürücüler, yayalara zor anlar yaşattı. Can tehlikesi yaşayan vatandaşlar ise park istilasına uğrayan kaldırımlar için yetkililerden çözüm bekliyor.

110618kaldirim.jpg
Haber Merkezi
İl genelindeki ilçeler arasında araç sayısı bakımından ilk sıralarda yer alan Milas’ta, günden güne artan park sorunu ciddi boyutlara ulaştı. Araç sürücüleri kendilerini park yapılacak alan bulamamakla savunurken, yayalar da kaldırımlarda yürüyememekten şikâyetçi! Hal böyleyken, vatandaşlar sık sık park mağduru olabiliyor.
İlçedeki park ihlallerini önlemek için sık sık uygulama yaparak sürücüleri uyaran trafik ekipleri, park ihlali yapan sürücülere cezai işlem de uyguluyor. Ancak yine de sorunun çözümü noktasında sürücülerin duyarlı davranması gerekiyor.
YAYALARIN ZORLU MÜCADELESİ…
Milas merkezdeki işlek caddelerde, kaldırım terörü günden güne artıyor. Milas’ın Ulusal Egemenlik Caddesi’ndeki sarı kılavuzlu yol çizgilerine gelişigüzel park eden araçlar nedeniyle, vatandaşlar zor anlar yaşadı. Hemen hemen her gün trafik terörünün yaşandığı merkez caddelerde; yayaların geçme hakkının olduğu kaldırımların park işgali altında olması sebebiyle, vatandaşlar yol ortasından yürümek zorunda kalıyor. Araçlarını kaldırımların üzerine park eden sürücüler, sergiledikleri kötü manzara nedeniyle de yayalar tarafından tepki topluyor.
Öte yandan Milas Belediyesi Zabıta Kontrol Noktası’nın önünde yaşanan hak işgaline, Zabıta ekiplerinin müdahale etmemesi de dikkat topladı.
Öte yandan; Müştakbey Caddesi, Atatürk Bulvarı, Ahmet Taner Kışlalı ve Zafer Caddesi’nde uygulanan ‘ücretli otopark’ uygulaması, kaos durumuna gelen park işgallerini de önleyemedi. Ücretli uygulamadan kaçmak isteyen sürücüler, uygulamanın olmadığı caddelere araçlarını park etmek isteyince ortaya kötü bir manzara çıktı. Araçların park ettiği kaldırımlardan geçemeyen vatandaşlar, yolun ortasından gitmek durumunda kalırken; yayaların can güvenliği de ‘kaldırım parkları’ yüzünden hiçe sayıldı.
Yayalar; hem kaldırımda gelişigüzel konuşlanmış araç parklarıyla hem de şehir merkezinde bir yandan akan trafikte yürümek için binbir zorlukla savaşıyor.
ENGELLİ VATANDAŞLARIN CANI HİÇE SAYILIYOR!
Otopark yetersizliğinden ve otopark ücretlerinin pahalılığını bahane eden araç sürücüleri, sık sık kaldırımlara park ediyor. İhlaller nedeniyle yayalar ve engelliler birçok zorluk yaşıyor. Görme engelliler tarafından hayati öneme sahip olan kaldırımlardaki sarı kılavuz çizgiler de kaldırım işgallerden payını alıyor. Görme engelli vatandaşların toplumsal yaşama katılımını önleyen işgaller nedeniyle, pek çok kez insanlığa yakışmayan görüntüler yaşanıyor.
Milas halkı; ilçenin kangreni olan park sorunu konusunda ciddi adımlar atılmasını, sorunun çözüm bulmasını bekliyor.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin