A+ A A-

 

Milas Belediyesi; 12 ana, 4 ek gündem maddesi görüşüldüğü haziran ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, mülkiyeti Milas Belediyesine ait 299 taşınmazın satışa çıkarılması kararlaştırıldı.

070618belediye.jpg
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Milas Belediyesi, Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirdiği haziran ayı olağan meclis toplantısını tamamladı. Hayri Balcı, Kasım Özkan ve Mehmet Yılmaz’ın katılmadığı toplantıda 12 ana ve 4 ek gündem maddesi görüşüldü.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, meclis üyelerinin ramazan ayının hayırlı geçmesini temenni ederek 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde tüm adaylara ve partilere başarılar diledi.
299 TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKACAK
Belediye Meclisi, 2014 yılında çıkarılan Büyükşehir Yasası ile birlikte köy tüzel kişiliği sona eren ve Milas Belediyesine aktarılan taşınmazların satışa çıkarılması için yaptığı incelemeleri tamamladı. Kırsal mahallelerde bulunan 503, merkez mahallelerde bulunan 179 adet taşınmazı inceleyen Taşınmaz Satış Komisyonu, satışa çıkarılması için hazırladığı raporu Milas Belediye Meclisine sundu. Raporda, kırsal mahallelerde bulunan 276 taşınmaz ve merkezde bulunan 23 taşınmazın satış için uygun olduğu belirtildi. Yapılan oylamada AK Parti üyeleri red oyu kullanırken, madde oy çokluğuyla meclisten geçti.
KADIN DAYANIŞMA MERKEZİ KURULUYOR
Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından kurulması planlanan Kadın Dayanışma Merkezi, meclis tarafından onaylandı. Merkezin daha işlevsel kurulması amacıyla diğer belediyelerden görüş alışverişi yapıldığını belirtilirken, madde oy birliği ile kabul edildi.
SULAMA PROJESİ KOMİSYONDA
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 21. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Milas Ovası Sulama Projesi için mülkiyeti Milas Belediyesine ait Hayıtlı, Kırcağız, Kızılcayıkık ve Hacıapti mahallelerinde bulunan taşınmazların kamulaştırma talebi, kıymet takdir bedelinin yeterli görülmemesi nedeniyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.
BİLLBOARDLARA YENİ FİYAT
Milas Belediyesine ait Güllük, Ören mahallelerinde ve ilçe merkezinde bulunan billboard, pano ve raket fiyatları belirlendi. Alınan karara göre, ilçe merkezindeki billboardlar için haftalık 300, aylık bin, 3 aylık 2 bin 500, 6 aylık 4 bin lira kira ücreti alınacak.
Güllük ve Ören’de yer alan reklam panolarında ise yazlık ve kışlık olmak üzere iki tarife belirlendi. Buna göre, yaz tarifesinde billboardlar haftalık 250, aylık 800, 3 aylık 2 bin, 6 aylık 3 bin 500, yıllık 6 bin lira kira uygulanacak. Durak pano ve raket fiyatlarında ise haftalık 150, aylık 500, 3 aylık bin 250, 6 aylık 2 bin 400, yıllık 4 bin lira ücret alınacak. Kış tarifesinde ise yüzde 50 indirim uygulanacak.
ŞEHİDİN İSMİ PARKA VERİLDİ
1994 yılında Ağrı’nın Cumaçay Karakolu’nda şehit olan Jandarma Er Talat Girgin’in ismi, Milas Kaymakamlığı aracılığıyla şehit ailesinin talebi üzerine Gümüşlük Mahallesi Şehit İbrahim Kuleli Sokak’ta bulunan bir parka verildi.
Toplantıda ayrıca Ören Mahallesinde bulunan Aydınlık Evler Sahil Sitesi’nin talebi üzerine bir parka “19 Mayıs Gençlik Parkı” adı verildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin