A+ A A-

 

24 Haziran'da gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için oy kullanacak vatandaşların seçmen kâğıtları muhtarlar tarafından dağıtılmaya başlandı.

020618secmen_e51c1.gif
Haber: Gülşah Baştaşkın
Milas’ta cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar için güncellenen listeler ve seçmen bilgi kâğıtları ilçe seçim kurulu tarafından muhtarlara teslim edildi.
Seçimlerde oy kullanmak için gerekli olan seçmen kâğıtlarını teslim aldıklarını dile getiren Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, vatandaşlara oy kullanımında aksaklık yaşanmaması için muhtarlıklardan seçmen kâğıtlarını almaları konusunda çağrıda bulundu.
Seçmen kâğıtlarının dağıtımının YSK’nın seçim takvimine göre 17 Haziran’da sona ereceğini ifade eden Muhtar Çoban, "Sandık seçmen listelerinin kesinleşmesinin ardından seçmen bilgi kâğıtlarının dağıtılması işlemi başladı. İlçe Seçim Kurulu tarafından seçmen kâğıtları bizlere 1 Haziran 2018 tarihi itibariyle verildi. Vatandaşlar muhtarlıklara uğrayarak seçmen bilgi kâğıtlarını alabilir. Hangi okul ve sandıkta oy kullanacaklarını öğrenen seçmenler gidip kolaylıkla oy kullanabilirler. Aynı zamanda Yüksek Seçim Kurulu'nun internet sitesinden hangi sandıkta, hangi numarada oy kullanacaklarını öğrenebilirler, kimlik veya sürücü belgesiyle seçimde oy kullanabilirler. Dağıtım işi en geç 17 Haziran Pazar akşamına kadar bitirilecek. Seçmen kağıtlarını alamayan vatandaşların, seçmen kağıtları sandık başkanlarına teslim edilecek." diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin