A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından her yıl Milas doğumlu olan ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına düzenlenen karikatür yarışmasında, ödül almaya hak kazanan karikatüristler belirlendi. Türkiye’nin en önemli karikatür yarışmasının birincilik ödülü, Hırvatistan’a gitti.

170518turhanselcuk.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına düzenlenen karikatür yarışmasında ödül almaya hak kazanan karikatüristler belirlendi.
Bu yıl 8.si düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk karikatür yarışmasına 61 farklı ülkeden 514 karikatürist bin 847 karikatür ile katıldı.
12-13 Mayıs tarihleri arasında Turhan Selçuk Karikatürlü Evde toplanan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ruhan Selçuk, Kamil Masaracı, İzel Rozental, Eda Oral, Ali Şur, Serter Karataban isimlerinden oluşan jüri üyeleri bin 847 adet karikatürü tek tek inceledi. Zorlu geçen değerlendirmenin ardından jüri üyeleri ilk etapta 86 karikatürü tekrar incelemek üzere ayırdılar.İkinci tur değerlendirmesinde ise bu rakam 32’yee düşürüldü.Son tur değerlendirmesinde ise birinci,ikinci ve üçüncülüğe layık karikatürler ve Özel ödül almaya hak kazanan diğer 13 karikatürü belirlediler.
Bu sene birincilik, ikincilik üçüncülük, ödüllerinin yanı sıra Cumhuriyet Gazetesi, Scrikss, Milas Kent Konseyi, Labranda Su, Leman, Bayan Yanı ve Yapı Dergileri, İMOGA, Schneıder Temple ve Muğla Mimarlar Odası özel ödülleri de verilecek. Ödül töreni 14 Eylül 2018 tarihinde yapılacaktır. Aynı tarihte sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergi açılışı Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de gerçekleştirilecektir. Sergi 1 Ekim 2018 tarihine kadar açık kalacaktır.
Dereceye giren karikatüristler ise şöyle oluştu:
1. Ödülü ŽARKO LUETIĆ ŽAR- HIRVATİSTAN
2. Ödülü JABER ASADİ - İRAN
3. Ödülü NAHİD ZAMANİ-İRAN
Cumhuriyet Gazetesi Özel Ödülü AYAT NADERİ - İRAN
Scrikss Özel Ödülü ANGEL ROMİRO ZABATA MORO - KOLOMBİYA
Milas Kent Konseyi Özel Ödülü MİLANKO KALİCANİN - SIRBİSTAN
Labranda Su Özel Ödülü HALİT KURTULMUŞ AYTOSLU- TÜRKİYE
Leman Dergisi Özel Ödülü WİSSAM ASAAD -SURİYE
Bayan Yanı Dergisi Özel Ödülü SHAHROKH HEİDARİ- İRAN
Muğla Mimarlar Odası Özel Ödül PAVEL COSTANTİN – ROMANYA
Yapı Dergisi Özel Ödülü SAJAD RAFEEİ - İRAN
Schneider Temple Özel Ödülü DARİUZS DABROWSKİ - POLONYA
İMOGA Özel Ödülü İGOR LUKYANCHENKO - UKRAYNA

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin