A+ A A-

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu’nda mezun olmaya hak kazanan toplam 200 öğrenci, törenin ardından hep birlikte kep atarak mezun oldular.

100518yuksekokul_c7120.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu’nda 20157-2018 eğitim-öğretim yılının ardından mezuniyet töreni düzenlendi. Mezun olmaya hak kazanan toplam 200 öğrencinin kep atarak, aileleri ve yakınları ile mezuniyet sevinci yaşadığı törene; Milas Belediye Başkan Vekili Faik Karagöz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Volkan Coşkun, Milas Hava Meydan Komutanı Albay Cenk Erataç, Milas Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, Milas Emniyet Müdürü Vekili Selçuk Tomakin, AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Sibel Metin, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, EMFED Başkan Yardımcısı ve TÜRKSİAD Başkanı Mehmet Sert, muhtarlar ve çok sayıda veli katıldı.
Okulu birincilikle bitirmeye hak kazanan Merve Gülşah Kılıç, okul birincisi olmanın büyük gururunu yaşadığını belirterek, “Yüksekokulumuzda uygun fiziksel koşullarda, iyi bir alt yapı ve kaliteli bir eğitim programının desteğiyle güçlü bir akademik kadro tarafından eğitilerek mezun oluyoruz. Ben öncelikle aileme ve bizler üzerinde büyük emekleri bulunan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Daha sonra kürsüye gelerek bir konuşma yapan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muzaffer Demir, 2009 yılında göre geldiğini hatırlatarak, verilen imkânlarla en iyi şekilde bir eğitim vermeye çalıştıklarını söyledi. Özel sektörle işbirliği halinde çalışarak verilen eğitim ile birlikte öğrencileri iş yaşamına en iyi şekilde hazırladıklarını belirten Demir, okulun fiziki mekân, idari ve akademik personel, program sayısı ve öğrenci sayısı bakımından ciddi bir ivme kazandığını ifade etti.
Demir’in ardından platforma çıkarak öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Milas Belediye Başkan Vekili Faik Karagöz, öğrencileri tebrik ederek bundan sonraki yaşayacakları yerlerde Milas’ın güzelliklerini anlatmalarını istedi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Vekili Mustafa Volkan Coşkun ise mezun olan öğrencilere iş yaşamlarında başarılar dileyerek, gençleri bu alana hazırlayan eğitimcilere teşekkür etti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından, okulda bölümlerinde derece yaparak mezun olan öğrencilere plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından toplam 200 öğrenci, kep atarak aileleriyle ve yakınlarıyla mezuniyet sevinci yaşadılar.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin