A+ A A-

 

Büyükşehir Yasası ile kapatılan Ören Belediyesinin son başkanı Kazım Turan’ın önderliğinde, CHP’li eski başkanlar Akyaka’da bulunan Hamle Otel’de buluştu.

1004189baskanlar.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Muğla’da CHP’den belediye başkanlığı görevini çeşitli tarihlerde üstlenen isimler Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka’da bulunan Hamle Otel’de bir araya geldiler. Büyükşehir Yasası ile kapatılan Ören Belediyesinin son başkanı Kazım Turan’ın önderliğinde bir araya gelen CHP’li eski başkanlar hem anılarını tazeleyip, hasret giderdiler.
Başkan Turan yaptığı konuşmada, “Bu buluşmanın Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün tarafından gerçekleştirilmesi gerekirdi. Kendileri bizlerin fikrini bile almıyor.” dedi.
Muğla’da geçmişte CHP’den çeşitli tarihlerde belediye başkanlığı görevini üstlenen ve bazıları son belde belediye başkanı olan isimler yıllar sonra Hamle Otel’de bir araya geldiler. Erman Şahin ve Orhan Çakır’ın rahatsızlıkları nedeniyle katılamadığı buluşmada yaklaşık 50 eski belediye başkanı Ören Belediyesi’nin son Başkanı Kazım Turan’ın önderliğinde buluştular. Buluşmada öne çıkan isimler Fevzi Topuz, Sadi Özcan, Mazlum Ağan, Zühra Dönmez, Sadi Dündar, Keramettin Yılmaz, Recep Şatır ve Murat Gökalp oldu. Toplantıdan sonra Azmak’ta yenilen yemeğe eski İl Başkanlarından Süleyman Uslu da katıldı.
Akyaka’da Kazım Turan’ın girişimi ile gerçekleştirilen buluşma renkli ve duygusal görüntülere sahne oldu. Yıllar sonra bir araya gelen CHP’li Başkanlar Kazım Turan’a teşekkür ettiler. Son Başkanlardan Turan hoş geldiniz konuşmasında “Şu anda burada CHP’den değişik tarihlerde kendi seçim bölgelerinden kimi bir dönem, kimi üç dönem belediye başkanlığı yapmış isimler var. Eşlerimiz ile Akyaka’da bir araya geldik. Kısa bir süre önce bazı arkadaşlarımız ile eski SHP ve CHP’den belediye başkanlığı yapan arkadaşlarımız ile buluşma kararı aldık. Zaman içerisinde böyle bir ihtiyacın olduğunu gördük ve bir grup kurduk. Araştırma yaptığımızda Muğla’da yaşayan eski SHP’li ve CHP’li 50 belediye başkanımızın olduğunu tespit ettik. Arkadaşlarımıza tek tek ulaştık. Burada ki buluşmamızın amacı yeniden bir araya gelmek, kaynaşma sağlamak. Başka hiçbir amacımız yok” dedi.
Bu tür buluşma ve dostlukların gelişmesinden CHP’ye de büyük bir katkı saplanacağına dikkati çeken Kazım Turan konuşmasına şöyle devam etti:
“Gönül istiyor ki, Bodrum’daki, Turgutreis’teki, Gümüşlükte’ki başkanlarımız, Ölüdeniz’deki Seki’deki başkanlarımız ile tanışsın. Diğer yörelerdeki başkanlarımız ve eşlerimiz birbirilerini tanısın. Unutulmayalım, kenarda köşede durmayalım. Çünkü biz yörelerimizde belediye başkanlığı yapmış isimleriz. Birikimlerimiz, tecrübelerimiz var. Gönlümüz isterdi ki bu buluşmayı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün gerçekleştirmiş olsundu. Biz bunun için 4 yıl bekledik. Bizlerin hiçbir fikri mi yok, bizden hiç bir öneri almak istemiyor mu bunu anlayamadık. Kendimizi kenara atılmış gibi hissederek bu düşünceler ile böyle bir buluşmayı gerçekleştirdik. Gerçek dostluklar ve öneriler bu tür buluşmalarda ortaya çıkıyor. Buluşmaları öteki bölgelerimizde devam ettirmek istiyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum”
Daha sonra tek tek ayağa kalkıp, kendisini tanıtarak, anılarını anlatan başkanlar bir sonraki buluşmanın Fethiye’de olabileceği konusunda fikir birliğine varırlarken bir de “vatzap gurubu” oluşturdular. Toplantıdan sonra Akyaka’nın ünlü Kadın Azmağı’nda Vira Vira Restoran’a geçen Başkanlar ve Eşleri burada gönüllerince eğlendiler. Burada Kazım Turan ile birlikte mekanın sahibi Süleyman Uslu da tek tek herkesle ilgilendiler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin