A+ A A-

 

Milas 9. Güney Ege Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda, açtığı stantla Yörük kültürünü tanıtan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği’ne fuara gelen ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

140318yoruk.jpg
Haber: Hamza Balandı
Expolink Fuarcılık’ın organizasyonuyla 8-11 Mart tarihleri arasında düzenlenen; Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 241 firmanın katılımıyla yoğun bir ziyaretçi akınıyla tamamlandı. Firmaların; yüzde 65’i dışarıdan, yüzde 35’i ise bölgeden firma olurken, bu yıl fuarı 98 bin kişi ziyaret etti.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılımıyla açılan Milas Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda stant açan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Yayık ayran, Milas’ın yöresel otlu böreğini ve saraylısını; dışarıdan gelen ziyaretçilere tanıtan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği, Milas’ın değerlerini fuara gelenlere tanıttı.
Milas Kaymakamı Eren Arslan, fuara katılım sağlayan Milas Yörük Obaları Kültür Derneği’ne teşekkür plaketi takdim etti.
Görülen ilgiden çok memnun olduklarını ifade eden Milas Yörük Obaları Kültür Derneği Başkanı Erkan Turgut, “Milas Güney Ege 9. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda stant açarak, Yörük kültürünü ziyaretçilere tanıttık. Bize olan ilgi oldukça yoğundu. Bu yüzden çok mutluyuz. İlgilerinden dolayı herkese teşekkür ederiz.” dedi.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin