A+ A A-

 

Milas’ın Ahmet Çavuş Hayıtlı Mahallesi’nde yanmayan sokak lambaları, vatandaşları tedirgin ediyor. Duruma çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar, yetkililere sağduyu çağrısı yaptı.

060318karanlik.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas’ın Ahmet Çavuş Hayıtlı Mahallesi Halil Bey Bulvarı’nda bir süredir sokak lambaları yanmıyor. Bulvar üzerinde yaşayan vatandaşlar, durumu yetkililere iletmelerine rağmen henüz bir çözüm bulunamadı.
Mahallede yaşayan vatandaşlar, bir süre önce bulvarın karanlığa gömüldüğünü ve konuyu yetkililere iletmelerine rağmen henüz bir sonuca ulaşamadıklarını kaydettiler.
Sokak lambalarına acil çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar, “Şehir merkezinin girişi, yanmayan sokak lambaları yüzünden karanlığa gömüldü. Yetkililere durumu bildirdik ama hiçbir çözüm bulunmadı. Minibüs duraklarında karanlıkta bekliyoruz. Bulvar üzerinde bulunan dükkânların ışıkları olmasa, önümüzü göremeyeceğiz. Milas’ın imajını yansıtan bulvarın, ışıksız ve tenha olması çok ürkütücü. Kaldırımda yürürken korkuyoruz. Can ve mal güvenliğimiz tehlikededir. Bu duruma acilen çare bulunmasını istiyoruz.” dediler.
YANMAYAN SOKAK LAMBALARINA CEZA
Hükümet, sokak lambalarının 24 saat içerisinde değiştirmeyen elektrik dağıtım şirketlerine lamba başına 500 lira ceza keseceğine dair kararını ekim ayında torba yasaya eklemişti. Tasarıya giren yeni maddeye göre, elektrik dağıtım şirketlerine denetimleri dışında da genel aydınlatma kapsamında; tespit edilen yanmayan, yerinde olmayan armatür veya direklere ilişkin eksiklerin giderilmesi için şehirlerde 24 saat, şehir dışı bölgeler için 72 saat süre verileceği ifade edilmişti. Belirlenen sürede eksiklikler giderilmezse dağıtım şirketine her bir direk için veya armatür için 500 lira para cezası kesileceği açıklanmıştı. Kesilen cezanın da bir ay içerisinde ödenmesi isteneceği vurgulanmıştı.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin