A+ A A-

 

Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı, 7 Ocak Pazar günü öğrencilerin sorunları ve madde bağımlılığı üzerine konuşmaların yapılacağı Milas Ülkü Ocakları 1. Türk Gençlik Çalıştayı/Kurultayı’nı gerçekleştirecek. Kurultayın ardından akşam ise halk oyunları gösterisi ve Grup Göktürkler konseri düzenlenecek.

050117ulkuocak_18d05.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı, 7 Ocak Pazar günü saat 10.30’da Abdullah Buğra Koçlar Konferans Salonunda Milas Ülkü Ocakları 1. Türk Gençlik Çalıştayı/Kurultayı’nı düzenleyecek. Üç oturumda gerçekleştirilecek olan kurultayda; ‘Öğrenci Sorunları ve Çözüm Önerileri’, ‘Türk Gençliği Olarak Hedeflerimiz ve Hedefler Üzerine Öneriler’ ve ‘Madde Bağımlılığı, Kötü Alışkanlıklar Üzerine Sorunlar ve Öneriler’ konuşulacak. Kurultay programı aynı günün akşamında saat 19.30’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda, halk oyunları gösterisi ve Grup Göktürkler konseri ile tamamlanacak.
“HER TÜRK GENCİ BİR TÜRK BAYRAĞIDIR!
“Ülkü Ocakları Milas İlçe Başkanlığı olarak, eğitim ve kültürel faaliyetlerimize bir yenisini daha ekleyecek olmanın heyecanını yaşamaktayız. Geleceğin ümidi, yarınların istikbali, güçlü Türkiye’nin temeli olan Türk Gençliğine yönelik faaliyetlerimiz bugün toprağa ekilen birer fidan olmaya devam ederken, yarının asırlık çınar olarak yaşayacak olan Türk devletinin de bir kökü olmaya hazırlanmaktadır. Milli şuurun her alanda sarsılmaz ve vazgeçilmez bir ruh haline sahip olabilmesi adına sağlıklı, dinç, bilgili ve kültürüne düşkün gençlik yetişmesi hepimizin teferruatsız vazifesidir.” diyerek açıklamalarda bulunan Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül, Genel Başkan Olcay Kılavuz’un talimatları doğrultusunda faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek şunları kaydetti: “Ülkü Ocakları olarak bu mihvalde çalışkanlığı ve inanmışlığı ile öncümüz olan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz beyin talimatları doğrultusunda, gelecek odaklı eğitim ve kültür faaliyetlerimiz yılmadan yorulmadan devam etmektedir. Bu doğrultuda “Milas Ülkü Ocakları 1. Türk Gençlik Çalıştayı/Kurultayı” programını 07 Ocak Pazar günü Abdullah Buğra Koçlar Konferans Salonunda gerçekleştireceğiz. Çalıştayımız sabah saat 10.30 itibarı ile başlayacak olup akşam saat 16.00 da sona erecektir. Bu çalıştayımız da karşılıklı fikir paylaşımları, sorunlar, öneriler ve çözüm yolları oturum başkanı ve oturum başkan yardımcısı kontrolünde tartışılacaktır. Gerçekleşecek olan çalıştayımız üç ana başlık altında gerçekleşecektir. Bu başlıklar; 1. Oturum: “Öğrenci Sorunları ve Çözüm Önerileri”, 2. Oturum: “Türk Gençliği Olarak Hedeflerimiz ve Hedefler Üzerine Öneriler”, 3. Oturum: “Madde Bağımlılığı, Kötü Alışkanlıklar Üzerine Sorunlar ve Öneriler” olacak. Genç kardeşlerimizin fikirleri ve bakış açıları doğrultusunda çözüm noktaları araştırılarak, gereken konularda yetkili devlet kurumlarımız ile de paylaşılacaktır. Aynı günün akşamında ise şenlik havasında kurultayımız gönüllerin ve bedenlerin bir araya gelmesi ile kurulacak, çalıştaya katılan kardeşlerimize sertifikaları takdim edilecek, hemen ardından ise halk oyunları gösterisi ve Grup Göktürkler (Alperen Kekilli) konseri ile coşku ile son bulacaktır. Kardeşlik bağlarının bir araya getireceği, coşku ile memleket marşlarının ve türkülerinin gönüllerde hep birlikte söyleneceği programımıza başta Türk gençliği olmak üzere bütün vatandaşlarımız davetlidir. Büyük Türk milletini gençliğimizin yanında olmaya ve onlar için gerçekleştirilen her faaliyete daima destek olmaya çağırıyor, 7 Ocak akşamı bu coşkulu buluşmanın hassasiyet adına yeni bir ışık olmasını temenni ediyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin