A+ A A-

 

Milas Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda, kullanılmayan 3 milyon 100 bin liralık ödeneğin, Milas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne verilmesi kararlaştırıldı.

071217fenisleri.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan
Milas Belediye Meclisi dün 2017 yılının son toplantısını gerçekleştirdi. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat önderliğinde dün saat 14.00’te Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen Aralık ayı meclis toplantısında, 15 ana 5 de ek gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.
Levent Akyer ve Mehmet Öztaş’ın katılmadığı meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan ve Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Zeliha Arpazlı’nın partisinden istifa ettiği ve istifa dilekçesini meclise sunduğunu belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, dilekçenin gelecek meclis toplantısında değerlendirileceğini söyledi.
Aralık ayı meclisinde genellikle İmar Komisyonu’na havalesi gereken konular ağırlıktaydı. Meclis gündemi üçüncü maddesinden, on dördüncü maddeye kadar olan gündem maddesindeki tüm konular İmar Komisyonu’na havale edildi.
Gündemin 2. maddesinde yer alan Fen İşleri Müdürlüğüne ödenek aktarılması talebi önce Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken daha sonra ise ek gündem maddesinin beşinci sırasına ilave edilmesine karar verildi.
ÜNİVERSİTEYE 25 YIL TAHSİS…
Gündemin 14. maddesinde yer alan İmar Komisyon Raporlarının görüşülmesinde ise birinci sırada yer alan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü Milas Veteriner Fakültesi Dekanlığının yeni açılacak olan üniversitenin bitişiğinde yer alan Milas Belediyesine ait park alanı ve hizmet binasının devir edilme konusu görüşüldü. Komisyon raporlarının okunmasının ardından ise bahse konu taşınmazların Milas Veterinerlik Fakültesine 25 yıl tahsisine oy birliği ile karar verildi.
İmar Komisyon Raporlarının 2,3,4,5,6,7,8 ve 9’uncu sırasında yer alan diğer gündem maddelerinin bir kısmı kabul, bir kısmı ret edilirken bazı maddeler içinde ek süre talep edildi.
Ana gündem maddelerinin ardından ek gündem maddelerinin oylanmasında ise 1,2 ve 3’üncü maddeler İmar Komisyonu’na havale edilmesine karar verilirken 4’üncü maddede yer alan Tüm- Bel Sen ile toplu sözleşme yapılabilmesi için Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a yetki verildi.
5. ek gündem maddesinde yer alan Fen İşleri Müdürlüğüne ödenek aktarılması konusunda Plan ve Bütçe Komisyonunun rapor hazırlayabilmesi için meclis toplantısına 10 dakika ara verildi.
Aranın ardından Plan ve Bütçe Komisyonunca hazırlanan rapor doğrultusunda diğer müdürlüklerce kullanılmayan ödeneklerin Fen İşleri Müdürlüğüne yol yapım giderleri olarak aktarılmasına karar verildi.
3 MİLYON EK ÖDENEK VERİLDİ
Fen İşleri Müdürlüğü, yol yapımı ve ilçe çalışmalarında kullanmak üzere ek ödenek talep etti.
Rapor doğrultusunda, kullanılmayan ödeneklerden; Park ve Bahçeler Müdürlüğü Hizmet Alımı 250 bin TL, Temizlik İşleri Müdürlüğü Görev Giderleri 150 bin TL, Temizlik İşleri Müdürlüğü Hizmet Alımı 2 milyon 300 bin TL, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Tüketime Yönelik Malzeme Alımı 200 bin TL ve yine Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Hizmet Alımı bütçesinden 200 bin TL olmak üzere Fen İşleri Müdürlüğüne toplam 3 milyon 100 bin TL aktarılmasına oy birliği ile karar verildi.
Dilek ve temennilerin dinlenmesinin ardından konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; tüm meclis üyelerinin yeni yılını kutladı ve 2018 yılının Türkiye, Milas ve insanlık için güzel gelişmelerin yaşandığı mutlu huzurlu ve sağlıklı bir yıl olmasını diledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin