A+ A A-

 

Sosyal medyada ‘Milas’ ortak paydasında oluşturdukları iki grupta iletişim halinde olan Milas sevdalıları, düzenledikleri kahvaltı etkinliğiyle bir araya geldiler.

041217milas.jpg
Haber: Volkan Yıldız
Milas sevdalılarından oluşan ve Milas ortak paydasında yaklaşık 6 bin üyesi bulunan ‘Milas Dostluk Grubu’ ile ‘Milaslılar ve Milas’a Gönül Verenler’ isimli iki sosyal medya grubu, çeşitli paylaşımlarla bir yandan ilçenin kültürel zenginliklerini tanıtırken bir yandan da ilçe dışında yaşayan Milaslıların memleket özlemini gideriyor. Grup üyeleri aralarındaki iletişimi güçlendirmek adına yaklaşık 100 kişinin katılımıyla Mylasa 48’de düzenledikleri kahvaltı etkinliğinde bir araya geldiler. İlk defa yüz yüze bir araya gelen grup üyeleri, bir yandan kahvaltılarını yaptı ve birbirlerini tanıma fırsatı buldular. Yöresel Sanatçı Turgut Taş ve zurna ekibinin sahne performansıyla coşan grup üyeleri, renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan grubun kurucusu Milaslı Ercan Bayırlı, kahvaltılı buluşma ve kaynaşma etkinliğine ilçe dışından da katılım yaşandığına dikkat çekerek şunları kaydetti: “Sevgili arkadaşlarım dün Dostluk Grubu ve Milaslılar ve Milas’a Gönül Verenler Grubu olarak çok güzel bir etkinliğe imza attık. Yöresel saz sanatçımız Turgut Taş’ın ve zurnanın üstadı Kadir Akay’ın katılımlarıyla renklenen kahvaltımız bizlerde çok güzel bir gün ve anı olarak kalmıştır. Sizlerle keyifli ve neşeli saatler geçirmek çok güzeldi. Çok keyifli dakikalar yaşadık. Birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz bu kahvaltıda bizi en çok mutlu eden Dostluk grubumuzun gerçekten çok büyük ve çok özel bir grup olduğunu kanıtlamamızdır. Katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. Daha nice toplantılarda tekrar beraber olmak dileğimle herkese ayrı ayrı sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bizleri misafir eden Mylasa 48’den Ercan Kaya’ya ve Şafak Kaya kardeşime, Milaslı Fenerbahçeli Taraftarlar Grubu Sözcüsü Hasan Tuzla’ya doğum günü sürprizi yapan pasta hazırlatan Arzu Güloğlu Erdoğan ve Alev Karadeveci kardeşime ayrıca telefon ile canlı bağlantıya katılan ağabeyim Hasan Bayırlı’ya çok teşekkür ediyorum. Her zaman benim yanımda olan eşim Sevilay Bayırlı’ya aileme bizlerle beraber olan tüm üyelerimize gelmek isteyip de gelemeyen arkadaşlarıma İzmir’den Muğla’dan, Aydın’dan, Güllük’ten, Marmaris’ten, Ortaca’dan, Selimiye’den, Didim’den, Söke’den, Bodrum’dan, Milas merkezden gelen tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca sosyal medya hesabımdan, telefondan yazan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim, iyi ki varsınız yaşasın Dostluk, yaşasın Milaslılar ve Milas’a Gönül Verenler Grubu üyeleri…”

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin