A+ A A-

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü yemeği, ilçedeki bin öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi.

271117ogretmen_29efa.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemeğe; Milas Kaymakamı Eren Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Şube Müdürleri Akın Coşkun, Coşkun Demir, Şaban Karakoç, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri katıldı.
Yaklaşık bin öğretmen ve ailelerinin katıldığı yemeğin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Bugün hepimiz için mutlu bir gün. Senede bir günde olsa hatırlanmak, birlik beraberlik içerisinde günümüzü kutlamak, aynı sofrada eksikleriyle fazlalıklarıyla yemek yemek aynı duyguları paylaşmak hepimiz açısından önemli. Bu yüzden davetimize icabet edip yemeğimize katılan birlik beraberlik sergileyen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buradaki beraberlik bizlere güç veriyor. Geçen sene ilkini yapmış olduğumuz yemeğimizi bu yıl daha kalabalık daha büyük bir şekilde yapıyoruz. İnşallah bu güçle beraber Milas Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim seviyemizi üst seviyelere çıkaracağız.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise böylesi güzel bir gecede öğretmenlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Milas’a ilk geldiğimde okul müdürlerimizle yapmış olduğumuz toplantıda akademik başarı göstergelerinde, istatistiklerde, her şeyde çok kötü olduğumuzu belirtmiştim. Milas İlçeler arası sıralamada en sonuncuydu. Bunu bu ekip tersine çevirdi. Şuan da Muğla’mızın sosyal faaliyetlerde ve her türlü alandaki çalışmalarıyla örnek olan bir ilçesi haline dönüştürdü. Sayın Kaymakamımıza İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve siz öğretmenlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Böyle geceler sadece Eğitim Öğretim faaliyetlerinin okullardaki akademik başarısının gecesi değildir. Aynı zamanda dostluk, kardeşlik aynı zamanda birlik ve beraberliktir. Burada birlik, beraberlik ve kardeşliği görüyorum ve gurur duyuyorum. Bu sene Milasımız özellikle altı çizilmesi gereken çok güzel iki çalışma yaptı. Bunlardan birisi Türkiye’mizin tamamını hedef alarak 81 ildeki 81 öğretmen arkadaşımıza Milasımızdan hediyeler ve gönül dolusu sevgiler gitti. Öğretmenlerimizden bize dönüşler gerçekten muhteşem. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca arkadaşlarımız 24 Kasımda ailesinin öğretmenler gününü kutlayamadığı Şehit öğretmenlerimiz Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz’ın evlerine giderek ellerini öpüp hayır dualarını aldılar. Onları asla unutmayacağız, unutturmayacağız…” diye konuştu.
Milas Kaymakamı Eren Arslan ise yurtdışında çok yıllar önce bir ilkokul öğretmenin başından geçen Bayan Thompson ve Teedy’in hikayesini anlatarak öğretmenlerin önemine dikkat çekti. Hikayenin sonunda Kaymakam Arslan, bütün öğretmenlerin hikayedeki öğretmen gibi olması dilekleri ile sözlerini sonlandırdı.
Konuşmalar sonrasında programa katılanlar canlı müzik ile doyasıya eğlendiler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin