A+ A A-

 

Milas Halk Eğitimi Merkezi’nde yeni dönemde 1 aylık süre zarfında açılan 145 kursa, 4 bin kursiyer kayıt yaptırdı. Emlak Danışmanlığı, Açık Alan (Kantinci) İşletmeciliği Kursu ve Kalorifer Ateşçiliği Kursu için de kayıtlar devam ediyor.

071117kayit_50ca3.jpg
Haber: Hamza Balandı
Milas Halk Eğitimi Merkezi, yenilenen çehresi ve fiziki koşulları, eğitim kalitesi ile kursiyerlerden yoğun ilgi görüyor. Yeni dönemde kurum bünyesinde açılan 145 adet kursa, bir ayda tam 4 bin kursiyer kayıt yaptı. Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında ilçe genelinde 23 okulda açılan kurslarda; geleneksel çocuk oyunları, müzik, drama, satranç, tiyatro gibi alanlarda eğitimler devam ederken; mesleki ve teknik alanda da 20 alanda 86 kurs açıldı.
Kurum merkezinde ve okullarda devam eden meslek edindirme kursları aynı zamanda ilçeye bağlı Selimiye, Ekinanbarı, Güllük, Ören, Boğaziçi, Ağaçlıhöyük mahallelerinde de devam ediyor.
Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, önümüzdeki hafta halk oyunları alanında da 8 okulda usta öğreticileriyle eğitimlere başlamayı planlıyor. 7 Bölge Türkiye Halk Oyunları Projesi kapsamında verilen bölge oyunlarının, açılacak olan kursa katılım gösterenlere de öğretilecek.
Öte yandan yeni eğitim-öğretim döneminde, 120 saatlik bir eğitimi kapsayan Emlak Danışmanlığı, 32 saatlik Açık Alan (Kantinci) İşletmeciliği Kursu ve 48 saatlik eğitimden oluşan Kalorifer Ateşçiliği Kursu için kayıtların devam ettiği bildirildi.
Kılıç Holding, Gümüşdoğa A.Ş., Sürsan A.Ş., Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Anahtar Teslim Eğitim Danışmanlık Hizmetleri, Esan Eczacıbaşı A.Ş., TAV Milas-Bodrum Terminal İşletmeciliği A.Ş. ve Milas Avcılar Derneği ile kurulan protokoller kapsamında ihtiyaç duyulan alanlarda eğitimler veren Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, şirketlere ve STK’lara 3 bine yakın kursun eğitimine vermeye hazır olduğu belirtildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin