A+ A A-

 

Milas’ta Atatürk Bulvarı’nda bir inşaatın temel kazısı sırasında tarihi mezarlar bulunması üzerine çalışmalar durduruldu.

16062017mezar__be97a.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Milas’ta Emniyet Müdürlüğü hizmet binası yanında devam eden inşaat çalışmalarında tarihi mezarların bulunması nedeniyle çalışmalar durduruldu.
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerine gelen ihbar üzerine temel kazısı yapılan alanda polis ekipleri Milas Arkeoloji Müzesi yetkilileriyle birlikte inceleme yaptı. Alanda yapılan yüzey araştırmasında oda mezarlar bulunabileceği değerlendirildi. Alınan kararla inşaat durduruldu ve inşaat şirketi sahibi, yıkım şirketi sorumlusu ve kepçe operatörü ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.
Alanda Milas Arkeoloji Müzesi Müdürlüğünce kurtarma kazısı başlatılacağı belirtildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin