A+ A A-

 

Milas’ın ulusal ve uluslararası arenada tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan 1. Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği, bugün saat 10.00’da Atapark’ta düzenlenecek olan Milas Mucidini Arıyor Sergisi ve Çocuk Oyunları Sergisi ve saat 19.00’da Amfi Tiyatro’daki engelli öğrenci gösterisiyle başlıyor.

120517festival_51597.jpg
Haber: Mutlu Hazer

Milas Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda ve Milas Kaymakamlığı, Milas Belediyesi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Milas Ticaret Odası, Su Ürünleri Üreticileri ve derneklerinin paydaşlığında organize edilen 1. Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği bugün Atapark’taki bir dizi etkinlikle başlıyor.
Macaristan, Litvanya, Letonya, Kosova, Makedonya, Bulgaristan’dan 36 öğrenci ve 12 öğretmenin de katılım göstereceği festival, bugün saat 10.00’da Atapark’ta düzenlenecek olan Milas Mucidini Arıyor Sergisi ve Çocuk Oyunları Sergisi ve saat 19.00’da Amfi Tiyatro’daki engelli öğrenci gösterisiyle start verecek.
13 Mayıs’ta saat 09.30’da Havuzbaşı Restoran’da tanışma kahvaltısı ve çocuk oyunları yapılacak. Daha sonra kültür gezisi kapsamında; Gümüşkesen, Çöllüoğlu, Kurşunlu Camii ve Hekatomnos Mezar Anıtı gezilecek. Akşam Amfi Tiyatro’da 6 ülkeden gelen misafirlerin gösterileri ve Halk Eğitimi Merkezi’nin gösterileri sunulacak. 14 Mayıs’ta saat 09.00’da İncirliin Mağarası gezisi ve çocuk oyunları, Güllük’te balık tutma yarışması ve stant etkinlikleri gerçekleştirilecek. Güllük tekne gazeisi, balık çiftlikleri ve üretim tesisleri gezisi, İasos gezisi ile burada çocuk oyunları oynanacak. Akşam ise Amfi Tiyatroda Halk Eğitim Merkezi gösteri ve konseri olacak. 15 Mayıs’ta Çomakdağ gezisinde temsili düğün gösterisi, çocuk oyunları gösterileri, Türk sanat müziği konseri yapılacak. 16 Mayıs’ta festival kortej yürüyüşü tüm kurumlarla birlikte yapılacak. Festival açılış töreni ve konuşmalar, 5 bin öğrenci ile topaç çevirme rekoru gerçekleştirilecek. Aynı gün stant gezileri, balık firmalarının ve Halk Eğitim Merkezi’nin balık temalı sergileri gezilecek. Su ürünleriyle ilgili yemek şovları ve yarışması düzenlenecek. Kapıkırı gezisi ve akşam yine konser etkinliği olacak. 17 Mayıs’ta Atapark’ta kurulan stantlar gösterime açık olacak. 3 bin 300 öğrenciyle şehir stadyumunda, en büyük balık figürü oluşturma alanında Guinness Dünya Rekoru denemesi yapılacak. Halk Eğitimi Merkezi’nde bakanlık, Ege Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden gelecek olan akademisyenlerin katılımı ile Milas’tan dünyaya balığın yolculuğu konusunda panel yapılacak. Gastronomi uzmanlarından balık köftesi yapımı hakkında bilgi verilecek. Halk Eğitim gösterileri de düzenlenecek. 18 Mayıs günü yani festivalimizin son günü misafir öğrenciler Ankara’ya götürülecek burada çeşitli geziler ve çocuk oyunları gösterileri yapılacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin