A+ A A-

 

Eski Milas Başsavcısı Özgür Bozkurt, FETÖ bağlantısı bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.
020816bassavci.jpg
Eski Milas Cumhuriyet Başsavcısı Özgür Bozkurt, Fetullahçı Terör Örgütüyle bağlantısı bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.
Mayıs 2013’te başladığı ve 1 yıl sürdürdüğü Milas cumhuriyet başsavcılığı görevinin ardından Samsun’un Çarşamba ilçesine yine başsavcı olarak atanan, burada 2 yıl görev yaptıktan sonra Kayseri'ye başsavcı vekili olarak atanan Özgür Bozkurt, darbe girişiminin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından açığa alınan 2 bin 745 hakim ve savcı arasında bulunan Bozkurt’un, bir gün sonra Çarşamba ilçesine geldiği ve burada gözaltına alındığı kaydedildi.
ÇARŞAMBA’YA NEDEN GELDİ?
Darbe girişiminin ardından açığa alınan Bozkurt’un Çarşamba’ya neden geldiği bilinmezken gözaltına alınmadan önce kimlerle ve neden görüştüğünün de incelendiği belirtiliyor. Bozkurt, Çarşamba ilçesinde gözaltına alınırken cebinden darbe ile ilgili bazı listelerin de çıktığı öne sürüldü. Kayseri’de görevli olan ve tutuklanan Bozkurt, Nevşehir Kapalı cezaevine gönderildi. Darbe girişiminden dolayı Çarşamba ilçesinde 2 hakim ve bir savcının tutuklandığı ifade edildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin