A+ A A-

 

İlgin Göktepe Yeniden Aday
CHP Milas İlçe Başkanı İlgin Göktepe, 17 Aralıkta yapılacak kongrede yeniden aday olduğunu düzenlediği bir törenle duyurdu. Adaylık açıklamasına rakibi İbrahim Özfen’de katılarak parti içi birliktelik mesajı verdi. Başkan Göktepe yaptığı açıklamada, “Bugün burada toplanan herkes Cumhuriyet Halk Partili. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi gruplaştırmadan Seçimin sonucunda kim kazanırsa kazansın CHP’ye hizmet etmeye davam edecek.” diye konuştu.

“Hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi gruplaştırmadan”

Haber: Oktay Çayırlı
Milas İlçe Başkanı Suat Özcan’ın Milletvekili olmak için istifa etmesinin ardından göreve gelen İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Çöllüoğlu’nun bir müddet ilçe başkanlığı görevinde bulunmasının ardından onunda Milas Belediye Meclis Üyeliği adaylığı için istifası sonrası boşalan İlçe Başkanlığı görevine getirilen İlgin Göktepe yeniden başkanlık için aday olduğunu açıkladı. Görevde bulunduğu süre için 1 yerel seçim geçiren Göktepe kazandığı seçim ile birlikte başarılı bir görev dönemi tamamlamış oldu. Delege seçimleri sürecinde her ne kadar eleştirilse de demokrasi mücadelesi yönündeki açıklamaları ile parti içi muhalefeti adeta sandığa davet etti.
CHP Milas İlçe Başkanlığı önünde gerçekleşen adaylık açıklama törenine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahanlı ve partililerin yanı sıra İlçe Başkanlığına aday olan bir diğer isim İbrahim Özfen ve ekibi katıldı.
Göktepe açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bugün 10 Aralık İnsan Hakları Günü. Ülkemizde ve dünyada sömürü ve işgallerin son bulduğu, İnsan haklarının uygulandığı ve huzurun hüküm sürdüğü bir dünya dileklerimle sözlerime başlamak istiyorum.
Geçtiğimiz dönemde İlçe Başkan Yardımcısı olarak almış olduğum görevi, 2 ilçe başkanımızın emanetiyle, Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanı olarak yaklaşık 1 senedir gururla sürdürmekteyim.
İlçe Başkanı olmamla birlikte; yönetim kurulundaki fedakar arkadaşlarımla, Kadın Kollarımızla, Gençlik Kollarımızla ve en değerlisi siz Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarımızla birlikte zorlu bir süreci başarı ile tamamladık.
Bu zorlu süreçte partimizi demokratik bir çizgide tutmanın çok faydalı olduğu inancındayım. Üye bazında yapmış olduğumuz ön seçim, tüm partililerimizin parti aidiyetini arttırmış ve aynı zamanda tüm seçilmişlerimize demokratik, meşru bir zemin yaratmıştır. Bu da örgütümüzü mücadeleye bağlamış daha kalabalık ve nitelikli bir örgüt yapısıyla seçime gitmemizi sağlamıştır.
Yerel yönetim seçimlerinde; karşımızda bakanlar, sermayedarlar, büyük bütçeli seçim kampanyaları ve devletin tüm imkanlarının emrine verildiği bir rakip ile yarıştık. Bunlar beklediğimiz şeylerdi tabii ki ama bizi en derinden yaralayan, yoldaş bildiklerimizin cumhuriyet mücadelesini bir kenara bırakıp, kişisel çıkarlarının peşinden gitmesi oldu.
Ancak bu mücadelenin köklerini Kuvayı Milliye’den aldığını ve Milas'ın asla ranta ve gericiliğe teslim olmayacağını bir defa daha örgütümüz ve gönüldaşlarımız ile birlikte kanıtladık.
Başta partimizin bayrağını Milas'ta bir kez daha dalgalandırdığı için, dürüst ve onurlu Milas Belediye Başkanım Muhammet Tokat'a yürekten teşekkür ediyorum.
En büyük teşekkürümü de örgütüme, yönetimime, kadınlarımıza ve gençlerimize ediyorum.
Bir de menfaat değirmenlerinin çarklarında sağa sola savrulurken, ortalıkta görünmeyenlere bir sitem etmek geliyor içimden...
Zorlu bir süreci hep birlikte atlattık ancak önümüzde yeni zorlu süreçler var. Bizler içimizdeki mücadele inancıyla bu sürecinde üstesinden geleceğimizi biliyoruz. Bu gücü de kendimizde buluyoruz.
İçimizdeki bu inançla artık seçilmiş bir ilçe başkanı olmak umuduyla, daha genç, daha dinamik ve daha üretken arkadaşlarımızla birlikte bu göreve yeniden aday oluyoruz.
Çağa uyum sağlamış bir yönetim anlayışıyla, ötekileştirmeyen birleştirici bir tutumla, halkçı, demokratik ve katılımcı bir dönem geçirmeyi umut ediyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisi Milas örgütü, güçlü bir örgüttür. Bu örgüt daha iyi fiziksel koşullara sahip bir ilçe binasını hak etmektedir. Bunu gerçekleştirmek, yeni bir ilçe binasına kavuşmak için çalışmaktayız ve dönem içerisinde bunu hep birlikte başaracağız.
Bugün buraya gelerek bana ve ekibime destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. 17 Aralık'ta yapılacak olan ilçe kongremizin partimize, Milasımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sözlerimi bize İstanbul'u getiren genç liderimizin sloganıyla sonlandırmak istiyorum. Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var” dedi.
Konuşmanın ardından partiye yeni katılan üyelere rozet takılırken İl Gençlik Kollar Başkanı Bekir Perçin’in anonsuyla balkona davet edilen İbrahim Özfen ve İlgin Göktepe Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile birlikte birliktelik için kol kaldırarak mesaj verdiler…

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin