A+ A A-

 

29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılı kutlama programı Atapark’ta düzenlenen çelenk sunum töreniyle başladı.

28102019cumhuriyetimizin96inciyili.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Saat 13”de Milas Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından tören sona erdi.
KUTLAMA PROGRAMI KAPSAMINDA BUGÜN
Kutlama programı kapsamında bugünkü etkinlikler ise saat 9’da kaymakamlık makamında Milas Kaymakam Eren Arslan’ın tebrikleri kabulüyle başlayacak.
Anıt önündeki program ise saygı duruşunda bulunulması, istiklal marşımızın seslendirilmesi, İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı törene katılan öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile başlayacak.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından yapıldıktan sonra, öğrenciler tarafından günün önemini belirten şiirler seslendirilecek.
29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi, Milas Anadolu Lisesi halk oyunları gösterisinin ardından program tören geçişi ile son bulacak.
MAHALLELERDE DE KUTLANACAK
29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı Milas’ın tüm mahallelerinde aynı coşku ile kutlanması için etkinlikler yapılacak.
FENER ALAYI DA BUGÜN
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 96. yılı kutlamaları kapsamında Milas Belediyesi tarafından düzenlenecek olan fener alayı yürüyüşü ise saat 20’de Atapark’tan başlayacak.
MESAJLAR
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 96. Yılı dolayısıyla Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından yayınlanan mesajlar şöyle:
Muğla Valisi Esengül Civelek:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizden alınan güçle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yıldönümünü, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.
Milletin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceği, çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığı Cumhuriyetin kurulması ile anlam bulmuştur. Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumuna Ulus olma bilincini aşılaması, bireyi vatandaş, yurttaş konumuna yükseltmesidir. Milletimiz Cumhuriyet ile kazandığı değerleri, toplum hayatının vazgeçilemez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı başarmıştır.
Atatürk’ün Türk Gençliğine ve Türk Milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyetin erdemlerine, kazanımlarına ve temel haklarına sahip çıkarak sonsuza dek yaşatmak, ülkemizin aydınlık geleceği için çalışmak, mücadele etmek ve gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak hepimizin ortak görevidir, sorumluluğudur.
Bu anlamı büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün:
“Umutsuz, yalnız bırakılmış ve dört bir yanı güçlü düşmanlarla sarılmış bir millet. Kendileri bir avuç olsa da koca yürekleri ile Türk Milleti’ne umut olmuş birkaç yurtsever. Kuvayi Milliye ruhuyla doğudan batıya Türk Milleti’ni bir amaç etrafında toplayan mavi gözlü bir dev. Sırtını saraya değil milletine dayayan ‘Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim’ diyerek Cumhuriyet’e giden yolu aydınlatan başkomutan Mustafa Kemal Atatürk.
Tüm yurdu düşmandan kurtararak Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun yönetim Cumhuriyet’tir diyerek 29 Ekim’de Cumhuriyet’i kurdu ve bugün her şeyi borçlu olduğumuz Cumhuriyetimiz 96 Yaşında.
Cumhuriyet sadece bir yönetim biçimi değil tam anlamıyla bir yaşam biçimidir. Cumhuriyet özgürlük, demokrasi, adalet, eşitlik, seçme ve seçilme hakkı, üretim, tarım, fabrika, milli ekonomi, alfabe, çağdaş eğitim, fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller, gençler ve barış demektir. Cumhuriyet Türk Milleti, Atatürk’ün gençliğe emanet ettiği en büyük miras demek. Hepimizin bayramı, bizi biz yapan Cumhuriyetimizin 96.yaşı, en büyük bayramımız kutlu olsun. Cumhuriyet bu topraklarda ilelebet yaşayacak Türk Milleti Cumhuriyet’ine hep sahip çıkacak. Yaşasın Cumhuriyet.”
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 96. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok önem vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı yürekten kutluyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin