A+ A A-

 

Milas Kent Konseyi Başkanlığı görevini sürdürdüğü sırada geçtiğimiz günlerde ani bir karar alarak yazılı bir açıklama ile görevinden istifa ettiğini belirten Mehmet Günlük ile ilgili Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından açıklama yapıldı.

08102019aciklamayamuhtactir.jpg
Haber : Oktay Çayırlı
“Kamuoyuna Duyuru” başlığı ile yayınlanan açıklama metninde, Günlük’ün istifasına anlam verilemediği ifade edilerek, “bizlerin ve insanların kafalarında oluşan soru işaretlerini gidermesi için, açıklanmaya muhtaçtır diye düşünüyoruz” denildi.
Konuyla ilgili yazılı yapılan açıklama metni şöyle:
“MİLAS KENT KONSEYİ’NDEN KAMUOYUNA DUYURU
Bilindiği üzere, 2 Temmuz 2019 tarihinde yapılan Milas Kent Konseyi Genel Kurulu’nda, Sayın Mehmet Günlük Milas Kent Konseyi Başkanlığı’na yeniden seçilmişti. Aynı Genel Kurul’da yapılan seçimle de bir Yürütme Kurulu oluşturulmuştu ve yeni dönem çalışmalarımız başlamıştı. Henüz Genel Sekreterimiz de belli olmamıştı.
30 Eylül 2019 Pazartesi günü mutad Yürütme Kurulu toplantısına geldiğimizde, Sayın Mehmet Günlük, yazılı olarak getirdiği ‘Başkanlıktan Ayrılma’ yazısını Yürütme Kurulu üyeleriyle paylaşmıştı. Nedenini anlayamamış, biz de şaşırmıştık. Dilekçesinde, ‘yalnız bırakıldığı’ ve ‘cezalandırıldığını’ söylüyordu. Milas’tan Yatağan’a tayin edilmesini mi kastettiğini sorduğumuzda, ‘hayır, kesinlikle onunla ilgili değil’ dedi. ‘Peki o zaman ne?’ diye sorduğumuzda, bir açıklama yapmadı, örtük cevaplar verdi. Ve, ‘başkanlıktan ayrıldığımı size bildirmek için geldim’ dedi ve toplantıdan ayrıldı. Kent Konseyi Sekreteri’ne de bu durumu sosyal medya hesabından da paylaşacağını söylemiş. Toplantı bittikten sonra herhangi bir paylaşım yapmadığını gördük. Birkaç gün bekleyelim, herhalde paylaşır, ondan sonra ne yapacağımıza karar veririz dedik. Nitekim, 2 Ekim akşamı, bize verdiği istifa dilekçesini biraz daha genişletilmiş bir şekilde basınla paylaştı ve ertesi gün kamuoyunun da haberi oldu. Kamuoyuna yaptığı açıklamada da yine ‘yalnız bırakıldığı’ ve ‘cezalandırıldığı’ ibareleri aynen duruyordu.
Bu durumda, yeniden toplanan Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak, Yönetmeliğimiz gereği yapılması gerekenleri görüştük ve Kent Konseyi Başkanı Genel Kurulca Yürütme Kurulu’ndan ayrı olarak seçildiği için, 19 Kasım 2019 tarihinde Genel Kurul’a gitme kararını aldık. Arada geçen sure içinde Kent Konseyi üyelerine yazılar yazılacak ve kurumlarını kimlerin temsil edeceğini Sekreteryaya bildirmeleri istenecek. Gereken hazırlıklar yapılacak ve 19 Kasım 2019 tarihinde yapılacak Genel Kurul’da yeni bir başkan ve Yürütme Kurulu üyeleri seçimi yapılacak.
Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak, Sayın Mehmet Günlük’ün Başkanlıktan ayrılma kararı ve açıkladığı gerekçeleri bizim de anlamadığımızı ve anlamlandıramadığımızı belirtmek isteriz. Çünkü, Yürütme Kurulu ve üyeleri ile herhangi bir sıkıntılı durum yaşanmamıştı. O nedenle, bu kurumda en yakın çalışma arkadaşları olarak, özellikle ‘yalnız bırakılma’ ve ‘cezalandırılma’ gerekçeleri, bizlerin ve insanların kafalarında oluşan soru işaretlerini gidermesi için, açıklanmaya muhtaçtır diye düşünüyoruz.
Değerli Milas kamuoyuna saygıyla duyurulur.
MİLAS KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin