A+ A A-

 

Muğla Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından Toplu Sünnet Şöleni düzenlendi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin'in de katıldığı sünnet şöleninde 25 çocuk sünnet ettirildi.

04102019toplusunnetsonleni.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı önünde konvoy ile başlayan Toplu Sünnet Şöleni Menteşe İlçesi Sosyo Kültürel alanda çeşitli etkinliklerle devam etti. Toplu Sünnet Şöleni Etkinliğine Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP'li Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Eğitim Sen Muğla Şubesi Başkanı Mürsel Özata, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, partililer, sünnet çocuklarının aileleri ve çok sayıda ülkücü genç katıldı.
GENÇLERİN YETİŞMESİ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ
Mevlidi Şerif ile başlayan sünnet töreni daha sonra mehter marşı ve çeşitli etkinliklerle devam etti.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, tarihin hududu ne olursa olsun en evvel Türkiye'nin istiklalini, temeli benliğine, milli geleneklerine düşman olan unsurlar ile mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir” uyarısı ile sözlerine başlayan, Ülkü Ocakları Başkanı Burak Demirel, şöyle devam etti:
"Ülkü ocaklarını doğrudan doğruya bu konuya vazifeli kılmıştır. Türk milletinin asil evlatları her yönü ile kim olduğunu bilmeli, kültürünü tanımalı, tarihini anlamalı ve geleceğini bu yönde planlamalıdır. Bu bağlamda Ülkü Ocakları olarak çocuklarımıza ve gençliğimize yönelik, Cumhuriyetimizin emanetçisi çocuklarımız için Nutuk, Kutadgu Pilig, Dede Korkut, Bilge Türk, Dönence ve Ülkü Ocakları dergisi gibi çok kıymetli eserleri yayın hayatına sunmuş bulunmaktayız. Bunun yanı sıra Ülkü Ocakları çatısı altında çevrecilikten geleceğe, teknolojiden, edebiyattan sanata, kültürel faaliyetlerden sportif faaliyetlere kadar birçok alanda bireysel ve toplumsal, projelere imza atılmaktadır. Bu manada kutlu ocağımız çocuklarımıza, ailelerimize, milletimize ve devletimize karşılıksız sevgi ve sadakat bağını kaybetmeden her alanda hizmetkar olmaya devam edecektir.
Bugün burada Hz. İbrahim'den başlayarak yüce dinimiz İslamin mirası ve Peygamber efendimizin de ümmetine yani bizlere emaneti olarak kabul ettiğimiz sünnet geleneğini infa etmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Dini bir vazifenin yanında, kültürel olarak da sünnet geleneğini yaşatmak aynı zamanda birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve hoşgörü iklimini ayakta tutmak demektir. Manevi duygularımızı perçinleyen ve bizlerin gözünde evlatlarımızın ne kadar değerli olduğunu onlara hissettiren bu anlamlı günde buluşmanın heyecanını hep birlikte yaşamaktayız. Çocuklarımızın ve onları yetiştirecek olan güzide anne ve babalarımızın mutluluklarına ortak olmak, daha coşkulu bir şekilde bu saadeti paylaşmak Muğla Ülkü Ocakları adına bizlere tarifsiz sevinçler vermektedir. Peygamber efendimizin sünnetini yerine getiren ve bizlerin burada buluşmasına sebep olan geleceğimizin teminatı kardeşlerimize ve kıymetli ailelerine hayırlı uğurlu olmasını diliyor ve Cenabı Allahtan hepsine güzel bir gelecek niyaz ediyorum."
GELECEĞİN GÜZEL AYDINLIK TÜRKİYE'SİNİ
Sünnet Şöleni Etkinliğine katılan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin, ise "Gençler ve özellikle çocuklar bu ülkenin yarınlarıdır geleceğidir. Bizim en büyük zenginliğimiz en büyük kaynağımız çocuklarımız gençlerimiz ve insan varlığımızdır. En büyük yatırım gençlere yönelik yapılan insana yönelik yapılan yatırımdır. Ülkü Ocakları olarak bu hakikatin idrakinde, pırıl pırıl geleceğe umutla bakan çağın gerekleriyle donanmış her bakımdan kendilerini yetiştirmiş nesiller yetiştirmek üzere yoğun bir faaliyet içerisindeyiz. Ülkü Ocakları olarak yaptığımız her işin en güzelini yapmaya işimizi bir ibadet gibi yerine getirmeye çalışıyoruz ve yaptığımız bu faaliyetler hiçbir şekilde karşılıksız kalmayacaktır. Yüce Allah çalışanın hakkını her türlü çalışmanın faaliyetin karşılığını verdiği gibi geleceğin güzel aydınlık Türkiye'sini de Ülkü Ocaklarından yetişen pırıl pırıl nesillere emanet edecektir. Bir hususu özellikle dile getirmek istiyorum. Ülkü Ocakları aleyhine zaman zaman farklı terbinatlar yapılabilir Ülkü Ocaklarını karalamaya yönelik farklı algı çalışmaları yürütülebilir. Bunlar zaman zaman yapılmaktadır. Ancak sizden istirhamım odur ki, lütfen Ülkü ocaklarını tanımadan, Ülkü ocaklarında bir bardak çay içmeden, Ülkü Ocakları ile aranıza ön yargılardan oluşmuş bir duvar örmeyiniz. Ülkü Ocakları bu vatanın gerçek sahipleri olan, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesi için yoğun bir gayretle çalışan, tamamen milliyetçi bir kurumdur. Türkçü bir kurumdur" dedi.
"BU KURUMDAN TÜRKİYE'YE HİÇBİR ŞEKİLDE ZARAR GELMEZ"
Ülkü Ocaklarından Türkiye'ye hiçbir zarar gelmeyeceğine vurgu yapan Keskin sözlerine şu şekilde devam etti:
"Ülkü Ocaklarından yapılan faaliyetleri yakından görmek için ocağımıza çay içmeye bütün Muğla halkını davet ediyorum. Ülkü Ocakları bu milletin her ferdine, toplumun her kesimine sevgi ve saygıyla yaklaşan onlarla temas kurmaya çalışan bir kurumdur. Ülkü Ocakları eğitim kültür faaliyetleri yürüten, çevrecilik faaliyetleri yürüten, spor faaliyetleri yürüten, bu anlamda gençliğin, çağın imkânları, çağın gerekleri ile mücehest bir şekilde donanmasını sağlamaya yönelik çalışmalar yürüten bir kurumdur. 50 yıllık şanlı mazisi boyunca Ülkü Ocaklarının temel fonksiyonu bu olmuştur. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir. Ülkü Ocaklarının ve Ülkü Hareketin muazzam bir enerjisi ve muazzam bir tecrübe birikimi vardır. Bu enerjinin ve bu tecrübe birikiminin hiçbir şekilde israf edilmeden tamamen üretime yönetilmesi Ülkü Ocaklarının üreten kadrolar tarafından, geleceğe doğru aktarılması en büyük arzumuzdur, ülkümüzdür, amacımızdır.”
Konuşmaların ardından Ülkü Ocakları Başkanı Burak Demirel ve Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Fatih Keskin, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP'li Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir ve partililer sünnete katılan 25 çocuğa çeşitli kitaplar ve hediyelerin yanısıra altında taktılar.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin