A+ A A-

 

“Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Muş, Bingöl, Ağrı, Bitlis gibi illerden 500 öğrencinin ağırlandığı Milas Gençlik Merkezi, projenin ikinci etabında Milas’tan 40 öğrenciyi Ardahan’a yolcu edecek.

05092019milasligenclerardahan_132f0.jpg
Haber: Hamza Balandı

''Biz Anadoluyuz'' projesi kapsamında 2018 yılında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan 21 ilden yaklaşık 50 bin genç, Batı bölgelerinde bulunan 24 ili ziyaret etti.
Projenin ikinci etabında ise Batı bölgelerinden gençler, Doğu bölgelerini ziyaret edecek. Bu proje ile; Batı bölgelerinden belirlenen illerimizden 15 yaş altı 50 bin gencin ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, çocuklarımız arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi, milli ve manevi değerlerimizin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması, kültürel ve ortak değerlerimizin paylaşılması, kardeşlik bağının güçlendirilmesi suretiyle çocuklarımızın bir araya getirilmesi ve kardeş şehirler oluşturarak ileride bu kardeşlik bağının daha da güçlendirilmesi sağlanacak.
Bu kapsamda bir açıklama yapan Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, ilk defa 2018 yılında Milas Kaymakamlığı öncülüğünde Milas Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Muş, Bingöl, Ağrı ve Bitlis illerinden ilçemize gelen yaklaşık 500 öğrencinin Milas’ta ağırlandığını söyledi. Binbir, “Gençlerimizi 4 gün yatılı olarak misafir ederek ilçemizin tarihi ve kültürel yerlerine geziler düzenledik. İlçemizin tanıtımını yaptık, ilçemizde bulunan akranları ile bir araya getirerek birbirleriyle tanışmaları sağlandı ve aralarında bir kardeşlik bağı oluşturuldu. Yine bu misafir öğrencilerimiz Muğla Valimiz Esengül Civelek’in daveti üzerine Muğla’ya götürülerek valimiz ile yemekte buluştular. Proje kapsamında Muğla ilimizden Bitlis ve Ardahan a 40+40 = 80 öğrenci götürülecek. Milas Gençlik Merkezi olarak Ardahan gezisini ilçemizden koşulları tutan ve merkezimize başvuruda bulan 40 öğrencimiz ve kendilerine nezaret edecek 4 öğretmenimiz ile 13 – 16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceğiz.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin