A+ A A-

 

Milas Kaymakamlığı tarafından her ay gerçekleştirilen muhtarlar toplantısının Ağustos ayı bölümü Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenlendi. Toplantıda söz alan muhtarlar yine su ve yol sorunlarını dile getirdiler.

20082019muhtarlartoplantisi.jpg
Haber: Emre Baştaşkın
Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un bölgemizde olması nedeniyle katılamadığı toplantıya Yazı İşleri Müdürü Refik Koçi başkanlık yaptı.
Muhtarlar ile kurum amirlerinin buluştuğu toplantıda, mahalle muhtarları artan hava sıcaklıklarıyla birlikte ihtiyaç duyulan su, sokak hayvanları ve yollarla ilgili sıkıntılarını dile getirdiler.
MERKEZDE BAŞIBOŞ KÖPEK TEDİRGİNLİĞİ
Merkez mahalle muhtarları ilçe merkezinde ve bazı mahallelerde başıboş, sahipsiz köpeklerin sayısında artış olduğunu, özellikle çocuk ve kadınların yaşanan bu durumdan tedirgin olduklarını ifade ettiler.
Milas Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Milas Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çöllüoğlu, “bilindiği üzere ilçemizde iki ayrı hayvan barınağı var. Bunlardan bir tanesi belediyemize ait, diğeri belediyemiz gözetiminde. Milas Belediyesi olarak bizler bu konuda üzerimize düşen çalışmaları elimizden geldiğince yapıyoruz. Fakat ne yazık ki bu konu çok genişçe ele alınması gereken bir konu. Sadece Milas Belediyesi’nin altından kalkabileceği bir sorun değil bu. Maalesef bölgemize gelen yazlıkçılar tarafından özellikle terk edilen hayvanlar bunlar” dedi.
KIRSALDA SU VE YOL SORUNU
Kırsal mahalle muhtarları ise mahallelerindeki yol sorunlarını ve su sıkıntılarını dile getirerek, “yaz aylarıyla birlikte su tüketimi arttı. Son bir aydan beri mahallemizde ikamet edenlerle su yüzünden kavga edip duruyoruz” dediler.
Su ile ilgili yaşanan sorunlara açıklık getirmeye çalışan Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 2. Bölge Şube Müdürü Güray Emiroğlu, “yaz aylarında maalesef bazı bölgelerimizde bu sorunlar yaşanıyor. Sorunların yaşanmasındaki birinci neden ise kırsal kesimdeki vatandaşlarımızın bağ bahçe işlerine de başlamış olması. Mevcut haliyle ulaştırılan suyun yetmesi lazım. Fakat özellikle bağ bahçe yapanların yaptıkları sulama nedeniyle su yetmiyor. Sondaj talebinde bulunanlar oluyor. Fakat daha önceden de bu bölgelerde gerekli incelemeler ve çalışmalar yapıldı. Zaten kaynak bulunduğu takdirde sondaj yapılacak. Ama öyle bir durumda yok. Mevcut kaynakları en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor” dedi.
ILBIRA DAĞI SORULDU
Toplantıya katılan Bafa Mahalle Muhtarı Kerim Tekin ise, Ilbıra Dağı’nda başlatılan maden çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgi edinmek istediğini belirterek söz aldı.
Toplantıya başkanlık yapan Milas Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Refik Koçi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un bölgemize yaptığı ziyaret nedeniyle Orman Müdürlüğü’nden yetkili kişilerin toplantıya katılamadığını belirterek, konuyla ilgili muhtarın vermiş olduğu dilekçeye en kısa süre içerisinde cevap verileceğini ifade etti.
Bu sırada söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “bu konuda biraz hassas olunması gerekiyor. Ormanlarımız bir yandan yanıyor, bir yandan kesiliyor. Nerede yaşayıp, nerede nefes alacağız” dedi.
Toplantı katılımcı muhtarların sorunlarını dile getirmesi ve kurum müdürlerinin gerekli çalışmaları yapması üzerine not almasıyla son buldu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin