A+ A A-

 

Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül, gençlik, aileler ve eğitim üzerine açıklamalarda bulunarak, “toplumumuzu ayakta tutan kurallar yeniden canlandırılarak hayata geçirilmelidir” dedi.

17082019hayrettingonulaciklama.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

İlçemizde yaptıkları sosyal etkinlikler ile dikkat çeken Milas Ülkü Ocakları Başkanı Hayrettin Gönül, gençlik, aileler ve eğitim konuları ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Gönül’ün açıklaması şöyle:
“Her konuda olduğu gibi gençlerimiz konusunda da işin kolayına kaçarak gençliği suçlayarak kendilerine toz kondurtmamaya çalışan insanlarımız maalesef var.
Unutulmamalı ki, nesiller bir önceki nesilleri örnek alarak hayatlarına yön vermektedir.
Sadece okul sisteminde değil, bölgesel insani tavırlar, alışkanlıklar ve toplum kuralları üzerine de genel bir eğitim zaruridir.
Huy çıkmadan can çıkmalı, herkesin doğrusu değil tek doğru olan hayat kuralı olarak benimsenmelidir.
Herkes gençleri suçlamadan önce kendini nizama çekmelidir. Bencillik, özenti, saygısızlık ve 'özgürlük' kavramının evrilerek aptalca manalar çıkartılması toplumumuzu ateşe sürüklemektedir.
Bu konuda Devlet-Millet ele ele örf ve adetlerimiz diriltilmeli, toplumda yazılı olmayan ama toplumumuzu ayakta tutan kurallar yeniden canlandırılarak hayata geçirilmelidir.
Farkında mısınız? Özgürlük ve çağdaşlık adı altında aile yapılarımız, büyük küçük saygı kurallarımız, toplumda hassasiyet gerektiren duyarlılıklarımız ve disiplin günden güne erimekte ve tüketilmektedir.
Bugün alt yapısı eksik olan gençlerimiz yarın bu ülkeyi ayakta tutamaz ise, sorumluluk bir önceki nesillerin olacaktır.
Bir baba evladına sözünü dinletemiyor hatta ondan sözlü veya fiziki şiddet görüyor ise, bu zamanında 'ben onu hep el üstünde tuttum' demesindeki duygusal bağ uğruna eğitimini heba etmesinin sebebidir.
Evlatlarımızı ve gençlerimizi sevginin yanında saygı ve disiplinle yetiştirelim ki başarıları daim olsun.
Sevgili veliler, bırakın çocuklarınız okul da öğretmenleri tarafından disiplinle yetiştirilsin. Ayarsız ve haksız tutumlara her zaman karşıyız, ama hak ediyorsa bırakın azar işitsin, çalışmıyorsa ceza alsın fakat yarınlara gevşek, laubali, sorumsuz veya iki kelam edemeyen bir birey olarak başlamasın.
'Benim çocuğuma niye sesini yükseltiyorsun' diye öğretmenlere çıkışmak, yine çocuklarınızın geleceğine darbe vurmaktan başka bir şey değildir. Herkesin evladı candır, fakat o canlar hepimizin sevdası, ümidi ve istikbal-i yarınıdır.
Son olarak, saçma algılara tamamen kulak vermek sizi doğrudan yanılgıya götürür.
İşinde uzman olan insanların uyarılarını vakti zamanında kulak vermek tedbir için en erken vakittir. Evlatlarınızı seviyorum demek için değil, yarınlara en iyi şekilde hazırlamak için sevin. Sevin ki; umudumuz baki yarınımız ebedi, maziden atiye Türk milletinin varlığı daim ve güçlü olsun.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin