A+ A A-

 

Milas’ta bir süredir yaşanan elektrik ve su kesintileri vatandaşları rahatsız ediyor. Üst üste gelen kesintiler nedeniyle esnaf zor durumda kalırken, vatandaşlar da bu çağda sürekli elektrik kesintileri yaşamanın bir plansızlık olduğunu düşünüyor.

10082019aciklama_c3a2f.gif
Haber: Yunus Erman Doğruyol
Milas’ta pompa arızaları nedeniyle sular kesilirken, trafoların patlaması nedeniyle de elektrik kesintileri yaşanıyor. Vatandaşlar aynı anda hem su hem de elektrik kesintisi yaşıyor. Bu durum, başta esnaflar olmak üzere tüm Milaslıların canını sıkıyor. Kesintiler nedeniyle esnaflar ekonomik kayıp yaşıyor; vatandaşlar ise yaz gününde karanlıkta kalıyor.
Elektrik kesintileri genellikle arızalar ve patlamalar nedeniyle yaşanıyor. Vatandaşlar da mevcut elektrik altyapısının yetersiz olduğunu iddia ediyor. 3 Ağustos’ta 5 ayrı yerde patlayan yeraltı elektrik kabloları onarımı nedeniyle bir süre elektrik kesintisi verilemedi. Milas’ta son 2 gün içerisinde en az 2 trafo patladı veya yandı. Geçtiğimiz çarşamba günü Salı pazarında yaşanan trafo yangını nedeniyle Hacıilyas ve çevresindeki mahallelere yaklaşık 2 saat elektrik verilemedi. Dün Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşanan patlamada ise birçok bölge elektriksiz kaldı. Ancak elektrik kesintilerinin tek nedeni de bu değil. Dün yaşanan planlı bakım kesintilerinde de 14 mahallede elektrikler kesildi. Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece ise elektrikler sıkça gelip gitti.
Söz konusu elektrik kesintisi olunca durumdan MUSKİ de etkilendi. Sıkça yaşanan kesintiler nedeniyle su pompaları arızalandı. Arızalar gerekçe gösterilerek birçok mahalleye su verilemedi. Su kesintilerinden en fazla etkilenen mahalle Aydınlıkevler oldu. Kesintilerin ardından bilgi almak isteyen vatandaşlar her aradıklarında MUSKİ Çağrı Merkezi tarafından farklı gerekçeler sunuldu. Vatandaşların iddiasına göre çağrı merkezinden “Su seviyesinde düşme var’, ‘pompa yetersiz kalmış’, ‘pompa yanmış”, “su yetmediği için planlı kesinti yapıldı’, ‘yoğun kullanımdan dolayı suyu kestik arıza yok’ gibi cevaplar alınıyor.
Elektrik ve su altyapısındaki sorunlar nasıl çözülecek bilinmiyor ama vatandaşlar, MUSKİ ve ADM yetkililerinden acilen açıklama yapmasını bekliyor. Sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan ve gazetemize ulaşan vatandaşlar, “Yıl olmuş 2019. Hala elektrik, su kesintisi var. Millet uzaya çıktı, biz ikinci kata zorla çıkıyoruz. Eve geldim, sular yok. Aradım MUSKİ’yi su seviyesinde düşme olduğu için mahalle mahalle su kesintisi olacakmış. Yazıklar olsun Aydem’e de MUSKİ’ye de. Fatura ödemediğin zaman hemen gelip keserler ama icraat var mı, o da yok.” dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin