A+ A A-

 

İzmir ve Denizli’de meydana gelen depremler, Milas’ta da hissedildi.

deprem_8385c.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın

Edinilen ilk bilgiye göre; İzmir’in Seferihisar İlçesinin 20 kilometre güneyinde 4.8’lik deprem meydana geldi. Yerin 18 kilometre altında yaşanan deprem dolayısıyla Ege Bölgesi’nde deprem hissedildi. 11.39’da yaşanan deprem, Milas’ta da etkisini gösterdi. Avrupa Deprem Ajansı, ilk olarak 4.8 olarak açıkladığı depremi daha sonra 5.1 olarak revize etti.
DENİZLİ’DE 6 ŞİDDETİNDE
İzmir'in ardından Denizli'de iki deprem meydana geldi.
İlk deprem saat 14.19'da 4,2 büyüklüğünde kaydedildi. Bu depremden 6 dakika sonra Denizli'de saat 14.25'te merkez üssü Bozkurt ilçesi olan 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Şiddetli deprem niteliğindeki sarsıntı 7,09 kilometre derinlikte gerçekleşti. Deprem Aydın, Antalya, Muğla, Burdur, Uşak ve Isparta'da da hissedildi. Deprem büyük paniğe neden olurken, AFAD Denizli İl Müdürü can kaybının olmadığını söyledi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin