A+ A A-

 

Milas Şehir Mezarlığı personeli, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla temizlik ve bakım çalışmasına hız verdi. Mezarlık Birimi Sorumlusu Erdal Semercioğlu, vatandaşların acı hatıralarına ortak olmanın farklı bir psikoloji yarattığını belirterek, “Burası son geleceğimiz yer. Bana göre sokaktaki çöp kalabilir, yol kalabilir, bahçe işleri kalabilir ama cenazeyi yarın getir deme şansımız yok” dedi.

02082019mezarlikcalisanlarinin.jpg
Haber: Oktay Çayırlı
Milas Belediyesi Mezarlık Birimi, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla bakım çalışmalarını hızlandırdı. Her bayramda olduğu gibi bayram öncesi kısıtlı imkan ve olanaklarla da olsa çalışmalara devam eden mezarlık personeli temizlik, boya, badana ve mezarların bakım işlerine hız verdi.
Konu ile ilgili bilgi veren Mezarlık Birimi Sorumlusu Erdal Semercioğlu, “Gerek cenaze nakli, cenaze yıkaması gerekse de mezar yeri kazma işlemlerinden dolayı; şoförlerimiz, cenaze yıkayan hocalarımız ve mezar kazan işçilerimiz bu kutsal görevi layıkıyla yapmakta. Lakin eksiklerimiz, hatalarımız da olabiliyor. Bizler düğün salonlarında çalışan personel değiliz. Buraya gelen her vatandaşımızın bir nedeni var. Vatandaşımızın böyle bir durumunda karşısında işinizi keyifle yapamıyorsunuz. Mesleğiniz gereği o an yapılması gerekeni yapıyoruz. Bu iş de insanın psikolojisini ister istemez etkiliyor. Bu işi yapıyorsunuz ama kimse ruhsal durumunuzu bilmez. Böyle bir ortamda şoförümüze, imama, mezar kazan işçimize kadar hepsine saygı duyuyorum” dedi.
Semercioğlu sözlerini, “En önemlisi burası son geleceğimiz yer. Bana göre sokaktaki çöp kalabilir, yol kalabilir, bahçe işleri kalabilir ama ‘cenazeyi yarın getir’ deme şansımız yok. Bu da işimizin hassasiyetini göstermekte. Bizler sadece işimizi yapmaya devam edeceğiz” diyerek sonlandırdı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin