A+ A A-

 

31 Mart yerel ve 23 Haziran İstanbul seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi ülke genelindeki belediye başkanlarını Afyonkarahisar’da kampa alacak. Kampa; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar da katılacak.

19072019chplibaskanlar.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Cumhuriyet Halk Partisi, Afyonkarahisar'da yerel yönetim kampına girecek. 252 belediye başkanının, bundan sonra izleyeceği yol haritası masaya yatırılacak. CHP yönetimi belediye başkanlarından, istihdam yaratacak projelere öncelik verilmesini isteyecek. Kampa; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar da katılacak.
CHP yerel seçim sonuçlarının muhasebesini tamamladı. Oy geçişleri, kazanılan belediyeler, oyların arttığı ve azaldığı seçim çevreleri detaylarıyla analiz edildi. Şimdi sıra, yol haritasını netleştirmeye geldi. Bu kapsamda CHP'li 252 belediye başkanı kampa alınacak. 25-26-27 Temmuz'da, Afyonkarahisar'da gerçekleştirilecek yerel yönetim kampının ilk gündem maddesi, genel merkez ile belediyeler arasında köprü olacak koordinasyon merkezinin oluşturulması. Yerel Yönetim Koordinasyon Merkezi'nin detayları, çalışma biçimi belirlenecek.
CHP'Lİ BELEDİYELER 7 İLKEYE UYACAK
Daha önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı 7 ilke, detayları ve örnekleri ile belediye başkanlarına anlatılacak. Belde halkının ayrım yapılmaksızın kucaklanması, yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapılması, yoksullara yapılan yardımlarda "insan onurunun gözetilmesi" gibi başlıkların eksiksiz yerine getirilmesi istenecek. Harcanan her kuruşun hesabının halka verilmesi, yönetici atamalarında ilk kriterin 'liyakat' olması da 7 ilke arasında. Ayrıca uyulacak bu başlıkların sayısının kampta 9'da çıkarılabileceği de belirtiliyor.
Bir diğer önemli başlık Merkezi Hükümet ile CHP'li belediyeler arasındaki ilişki. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "uzlaşıdan uzak olunmaması" yönünde talimat vermişti. Ancak aksi durumlarda, yani belediyelerin faaliyetlerini aksatacak hamleler karşısında neler yapılabileceği de görüşülecek. CHP'li belediyelerin ortak çalışmalar yürüterek ekonomik engelleri aşması, çalışmaların da kamuoyu ile etkin şekilde paylaşılması istenecek. CHP Yönetimi ayrıca, istihdam yaratacak projelere de öncelik verilmesini isteyecek. Böylece ekonomideki olumsuz seyrin, yereldeki etkisi azaltılmaya çalışılacak.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin