A+ A A-

 

İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, ‘orman yangınlarla etkin mücadele yapılamadığının nedenlerinin araştırılması amacıyla’ meclis araştırması teklifinde bulundu.

18072019ergunyanginlarimeclise.jpg
Haber Merkezi
TBMM Başkanlığına sunulan meclis araştırması teklifinde; “Yaz mevsimine girilmesiyle birlikte orman alanlarında ortaya çıkan yangınların sayısında ve ölçeğinde çok ciddi artışlar yaşanmaktadır. Son günlerde özellikle Muğla ve ilçeleri başta olmak üzere, ülkemizin birçok yerinde gerçekleşen yangınlar orman varlığımızda telafisi mümkün olmayan kayıplara yol açmakta ve cennet vatanımızın sahip olduğu ekosistemi olumsuz etkilemektedir. Bu yangınların ortaya çıkış sürecinde yaşanan tedbirsizlikler ve yangınlarla mücadelenin çeşitli şekillerde zaafa uğraması dolayısıyla, etkin bir şekilde orman yangınları ile mücadele edilememiştir. Bu yangınlar neticesinde ülkemizin doğal sermayesinin en önemli bileşenlerinden birisi olan ormanlar konusunda son derece ciddi zararlara uğramamız, insanlarımızı derinden yaralamakta ve kamuoyunda köklü şüphelere neden olmaktadır. İçinde bulunduğumuz yaz mevsimi süresince ortaya çıkan bu yangınların ve bu yangınlarla niçin etkin mücadele yapılamadığının nedenlerinin araştırılması amacıyla Anayasa’nın 98’inci, İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılması için gereğini arz ve teklif ederim” ifadeleri yer aldı.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin