A+ A A-

 

Milas’ta bulunan, Tarım ve Orman Bakanlığı sorumluluk alanında yer alan balıkçılık ve su ürünleri kooperatif ve üretici birliklerine yönelik olarak Avrupa Birliği’nin Ortak Balıkçılık Politikasının Ortak Piyasa Düzeninde balıkçılık ve su ürünleri üretici örgütlerinin rolleri ve önemi konusunda İspanya’dan gelen bir heyetin katılımıyla eğitim toplantısı düzenlendi.

15072019ispanyol.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “TR 16 IPA AG 01 18 R- Su Ürünleri Üretici Örgütleri İle Bakanlık İl Müdürlüklerinin Ortak Piyasa Düzeni ile Uyumlu Olarak Kapasitesinin Geliştirilmesi” başlıklı Eşleştirme Projesinin 2.1 Bileşeni kapsamında; Milas’ta bulunan Tarım ve Orman Bakanlığı sorumluluk alanında yer alan balıkçılık ve su ürünleri kooperatif ve üretici birliklerine yönelik olarak Avrupa Birliği’nin Ortak Balıkçılık Politikasının Ortak Piyasa Düzeninde balıkçılık ve su ürünleri üretici örgütlerinin rolleri ve önemi konusunda Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda Farkındalık Eğitim Toplantısı gerçekleştirildi.
Muğla İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri, Milas İç Su Ürünleri Yetiştirici Üretici Birliği yöneticileri ve üyeleri, balık üretimi sektöründe yer alanların katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan İspanya heyetinde yer alan Diego Herrero de Egana “Burada olduğunuz ve bu projeye destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Proje Avrupa Birliği topluluğu ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından destekleniyor. İspanya’da kuzeybatıda çalışmalarımızı yapıyoruz. Avrupa’da balıkçılık alanında tanınan bir merkeziz. Dünyada genelinde ve Avrupa referans verilen bir yer. Kapasitesi çok geniş. Türkiye Dışişleri, Kültür ve Tarım Bakanlığı tarafından projemiz destekleniyor. Bugün bilgi alışverişinde bulunacağız” dedi.
Egana’nın yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından yabancı uzmanlar Omar Collado, Alberto Lopez Asenjo Garcia ve Andres Hermida Trastoy tercüman eşliğinde sunumlarını gerçekleştirdiler.
Birlik ve Kooperatif Başkanları ile değerlendirme yapıldıktan sonra toplantı sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin