A+ A A-

 

Muğla Valiliği tarafından yazılı bir açıklama yapılarak, valilik yetkililerinin isimlerinin kullanılarak yardım, bağış gibi çalışma yaptıklarını belirten ve hayırseverlerden yardım toplayan kişilere karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunuldu. Vatandaşların böyle bir durumla karşılaştığında olayı, valiliğe ve güvenlik güçlerine bildirmesi gerektiği ifade edildi.

13072019dolandiricilik.jpg
Haber: Gülşah Baştaşkın
Muğla Valiliği, valilik makamı başta olmak üzere birçok kurumun adının kullanılarak, iş adamları ve hayırseverlerden yardım talebinde bulunarak, dolandırıcılık olayı gerçekleştirenlere karşı vatandaşların dikkatli olması yönünde uyardı.
Konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:
“Son günlerde Muğla Valiliği yetkililerinin isimleri kullanılarak, art niyetli kişi ya da kişilerin yardım ve bağış adı altında özellikle tekerlekli sandalye talep etmek suretiyle hayırsever ve iş adamlarını dolandırmaya yönelik faaliyetlerde bulundukları tespit edilmiştir.
Valiliğimizin ve herhangi bir kamu kurumunun veya yöneticisinin adını kullanarak telefon vb. yöntemlerle yardım toplamaya çalışan kişilere hiçbir şekilde itibar edilmemesi ve vatandaşlarımızın durumu gecikmeksizin güvenlik birimlerine bildirmeleri gerekmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin