A+ A A-

 

Polis noktasında yapılan uygulama sırasında, Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın da katılımıyla İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan “Uyuma” projesinin tanıtımı yapıldı.

05072019bagimliligadikkat.jpg
Haber: Oktay Çayırlı

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Selimiye – Milas karayolu üzerinde yer alan polis noktasında Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Milas Grup Amirliği Ekipleri ile birlikte vatandaşlara uyuşturucu ile müdahale kapsamında hazırlanan broşürlerin dağıtımını yaptı.
Farkındalık yaratmak ve bilgilendirmek amacıyla yapılan etkinlik sırasında vatandaşlarla sohbet eden Kaymakam Arslan, “İçişleri Bakanlığımız uyuşturucuyla mücadelede yepyeni bir adım attı. % 100 yerli ve milli olan mobil uygulama olan UYUMA’yı hizmete sundu. Uyuma ile vatandaşlar sokakta karşılaştıkları uyuşturucu tacirlerini veya bağımlılarını tek tıkla polise ihbar edebiliyorlar. T.C kimlik numarası ile giriş yapılabilen uygulama ile vatandaşlar, bulunduğu yerin adresini yazıp butona bastığında narkotik birimlerine mesaj gelecek. Bu konuma en yakın narkotik polis ekibi yönlendiriliyor” dedi.
UYUMA’nın suçla mücadelede vatandaşın desteğini sağlamaya dönük bir proje olduğunu belirten Kaymakam Arslan, “Vatandaşın güvenlik güçlerine göz kulak olması ve mücadeleye katılımını sağlamak amaçlanıyor. Uygulamayı indiren vatandaşımız, sokakta gördüğü veya karşılaştığı uyuşturucu ticareti suçunu, uygulamayı kullanarak bilgi verecek. Arayıp söylemesine gerek kalmayacak. Bulunduğu yerden butona bastığında uygulama yoluyla birimlerimize mesajı gelecek ve konumuna en yakın ekip yönlendirilecek. İhbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacak. Bu zaten yasal zorunluluk. Bizim açımızdan yükü de var. Vatandaşımızın hiçbir kaygısı olmasın” dedi.
Etkinlik, araç sürücülerine ve vatandaşlara broşür dağıtımı ile son buldu. Öte yandan belli aralıklarla konuya dikkat çekileceği de belirtildi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin