A+ A A-

 

Milas Belediyesi, Büyükşehir Yasasıyla birlikte mülkiyeti mahalle muhtarlıklarından belediyeye geçen taşınmazların satışına devam ediyor. Aylardır işçilerin maaşını, ikramiyesini, esnafa ve firmalara olan borçlarını ödeyemeyen Milas Belediyesi, önümüzdeki günlerde yaklaşık 35 yerin satışı için yeniden ihaleye çıkacak. Bu kez satılan yerlerin arasında şuanda Pehlivanoğlu tarafından market olarak kullanılan Menteşe Caddesindeki iki katlı bina, Üçyol Mevkii’nde yer alan 2 dönümlük arazi ve Ovakışlacık’ta taşocağı sahası olarak belirlenen alan yer alıyor.

02072019belediyeilan_27a3d.jpg

Haber: Haber Merkezi

Milas Belediyesi, ilçemizin kırsal mahalleleri; Bahçeburun, Bayır, Beyciler, Boğaziçi, Çamlıyurt, Çandır, Çiftlik, Çomakdağ Kızılağaç, Danişment, Demirciler, Derince, Ekinambarı, Ekindere, Gökbel, Gölyaka, Hasanlar, İkizköy, Kafaca, Karahayıt, Karşıyaka, Kırcağız, Kısırlar, Konak, Kuzyaka, Narhisar, Ovakışlacık, Söğütçük, Şenköy, Yusufça, Kurudere, Selimiye ile merkez mahalleleri İsmetpaşa ve Hacıilyas’taki ve ilçemizin en önemli turizm bölgesi olan Ören’deki taşınmazları için satış ihalesine çıkacak.
MİLYONLUK BİNA VE ARSA SATIŞTA
Tarla, zeytinlik, arsa gibi taşınmazların satışının yapılacağı ilanlar arasında akıllı kavşak olarak da bilinen Milas – Bodrum – Muğla yolu üzerinde, yolun hemen bitişiğinde bulunan değerli arsa, Hacıilyas Mahallesi Menteşe Caddesi’nde yer alan, uzun yıllar belediye tarafından tanzim satış mağazası olarak da kullanılan ve daha sonra Pehlivanoğlu tarafından kiralanan iki katlı betonarme bina ile Ovakışlacık Mahallesi’nde yer alan ve taşocağı olarak belirlenen alan da yer alıyor.
BİNA 6 MİLYON 845 BİN, ARSA 4 MİLYON 782 BİN
Üçyol’da bulunan 1912 metrekare arsa ile Hacıilyas Mahallesi Menteşe Caddesi’nde yer alan ve şu anda bir firma tarafından alışveriş merkezi olarak kullanılan 2 katlı binanın ihalesi 1 Ağustos Perşembe günü saat 13.30’da Milas Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda, Belediye Başkanlığı Makamında, belediye encümeni huzurunda gerçekleşecek.
Arsa için satış fiyatı 4 milyon 782 bin lira olarak belirlenirken, Hacıilyas Mahallesi’ndeki binaya 6 milyon 845 bin lira bedel biçildi.
ÖREN’DE 3 ARSA, OVAKIŞLACIK’TA TAŞOCAĞI
Satışa çıkarılan yerler arasında ilçemizin en önemli turizm bölgeleri arasında yer alan Ören’de 3 ayrı arsa ve Ovakışlacık mahallesinde taşocağı olarak belirlenen alan da yer alıyor. Ören’deki arsalar toplam 1 milyon 104 bin liradan satışa çıkarılırken, Ovakışlacık’taki taşocağına belirlenen satış fiyatı 193 bin lira oldu.
GÖKBEL’DE 1 MİLYON 750 BİN LİRAYA ZEYTİNLİK
23 Temmuz Salı günü saat 13.30’da Milas Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda Belediye Başkanlığı Makamında belediye encümeni huzurunda satışı gerçekleşecek olan kırsal mahallelerdeki arsalar arasında da rakamsal olarak en çok dikkati çeken yerler ise Gökbel ve Söğütçük mahalleleri oldu.
Gökbel’deki 3179 metrekare zeytinlik için 1 milyon 750 bin lira, Söğütçük’teki 22 bin 758 metrekare zeytinlik için ise 1 milyon 252 bin lira bedel biçildi.
GELİR TAHİMİNİ YAKLAŞIK 25 MİLYON
23 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan 53 ayrı satıştan yaklaşık 25 milyon lira gelir elde edilmesi planlanıyor. Satışların gerçekleşmesiyle ilk olarak belediye personelinin ödenmeyen maaşlarının yatırılması amaçlanıyor.
MİLASLILAR, GÖRÜNTÜLERE DE SATIŞLARA DA TEPKİLİ
Milas Belediyesi’nin yaşamış olduğu mali çıkmazı satışlarla çözüme kavuşturmaya çalışan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın hem satış politikası hem de son günlerde sosyal medyada gezen görüntüleri tepki çekmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz günlerde bir eğlence mekanındaki görüntüleri sosyal medyadan yayınlanmasının ardından Başkan Tokat’a özellikle hizmet bekleyen Milaslılar ve maaşını alamayan işçilerden tepki geldi. Paylaşılan görüntülerin altına sosyal medya kullanıcıları tarafından bir çok eleştiri yapılırken, görüntüler haber sitelerinde “İşçilere maaş vermeyen CHP'li Milas ilçesi Belediye Başkanı Muhammet Tokat alemlerde!” başlığı ile haber olmuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin