A+ A A-

 

Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı, Milas’tan da gelen son günlerde ekmek ve ekmek türü üretimi yapan fırıncı esnafının oda başkanlıklarına yapmış olduğu fiyat artış talebini görüşmek üzere toplandı.

230519ekmek_a35ec.jpg
Haber: Hamza Balandı

Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı, son günlerde ekmek ve ekmek türü üretimi yapan fırıncı esnafının oda başkanlıklarına yapmış olduğu fiyat artış talebini görüşmek üzere; Muğla İl Ticaret Müdürlüğü, Muğla İl Tarım Müdürlüğü, birliğe bağlı 13 Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası ile 13 ilçe Belediye Başkanlıklarına bağlı Zabıta Müdürlüklerinden oluşan komisyon kurularak görüşüldü.
Yasa gereğince ekmek fiyatındaki artış talebi, fırıncı esnafı tarafından bağlı bulundukları odalarına yapılır. Odalarda üst yazı ile bu müracaatları üst kuruluşları olan birliklere bildirirler.
Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Şükrü Ayyıldız; ekmek üretimi yapan fırıncı esnafımızın artan maliyetler nedeniyle fiyat artış talebinde bulunmaları sonucunda, Muğla İl Ticaret Müdürümüz Sayın Mehmet Demirtaş'tan komisyon oluşturulması talebinde bulundu.
Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığının sekreteryasında oluşturulan komisyon kararına istinaden, yetkili federasyonun onayı alındıktan sonra ticaret bakanlığının da onay vermesi durumunda ekmek fiyatında artış yapılabilir.
Muğla İl Ticaret Müdürü Mehmet Demirtaş başkanlığında, Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığının sekreteryasını tuttuğu komisyon toplantısına, Muğla İl Tarım Müdürlüğünden Yıldırım Yurdusev, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şahan, Genel Sekreteri Mehmet Çüçen, birliğe bağlı 13 Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanları ile 13 Belediye Zabıta Müdürleri katıldı ve görüşleri alındı.
Komisyonda alınan görüşler sonucunda; 250 gr ekmek fiyatı 1,50 TL olarak belirlendi ve tutanak altına alındı. Alınan bu karar Türkiye Fırıncılar Federasyonu’na sunulmak üzere gönderildi. Federasyondan olumlu bir yanıt gelmesi durumunda, Ticaret Bakanlığının onayına sunulacak. Ticaret Bakanlığımızda uygun görmesi halinde fiyat artışı yürürlüğe girecek.
Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, alınan karar ile ilgili olarak: "Biz fırıncı esnafımızın ne kadar zor durumda olduğunu biliyoruz. Bunun için çok yoğun girişimlerde bulunduk. Taleplerimizi sürekli bildirdik ve sonunda komisyona bunu getirdik. Alınan bu ekmek fiyatındaki artış talebinin ilgili federasyon ve bakanlıklardan da onay verilmesini ümit ediyoruz. İnşallah bu ramazan ayında fırıncı esnafımızın sorunlarına bir nebze derman olmuş oluruz" dedi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin