A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına düzenlenen karikatür yarışmasında ödül almaya hak kazanan karikatüristler belirlendi.

210519karikatur.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına düzenlenen karikatür yarışmasında ödül almaya hak kazanan karikatüristler belirlendi.
Yarışmada; birincilik ödülünü İran’dan Soman Torabi, ikincilik ödülünü Rusya’dan Valentin Druzhinin ve üçüncülük ödülünü ise Türkiye’den Muhittin Köroğlu kazandı.
Bu yıl 9.’su düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’na 48 farklı ülkeden 435 karikatürist, Bin 687 karikatür ile katıldı.
10-11 Mayıs tarihleri arasında Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de toplanan; Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ruhan Selçuk, Kamil Masaracı, İzel Rozental, Aslı Alpar, Halit Kurtulmuş, Turgay Karaday ve Serter Karataban isimlerinden oluşan jüri üyeleri, Bin 687 adet karikatür arasında yaptığı değerlendirme sonucunda birinci, ikinci ve üçüncülüğe layık karikatürler ile özel ödül almaya hak kazanan diğer 18 karikatürü belirlediler.
Bu sene birincilik, ikincilik üçüncülük, ödüllerinin yanı sıra 5 adet Başarı Ödülü, Jüri Özel Ödülü Cumhuriyet Gazetesi, Scrikss Kalem, Milas Kent Konseyi, Labranda Su, Leman, Bayan Yanı, Karikatür Atölyesi , İMOGA, Schneıder Temple ,Tema Vakfı, Berk Laminant ve Team Fores özel ödülleri de verilecek. Ödül töreni 13 Eylül 2019 tarihinde yapılacak.
Aynı tarihte sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergi açılışı Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de gerçekleştirilecek. Sergi 1 Ekim 2019 tarihine kadar açık kalacak.
Dereceye giren karikatüristler ise şöyle oluştu;
Birincilik Ödülü: Soman TORABİ-İRAN
İkincilik Ödülü: Javad TAKJOO-İRAN
Üçüncülük Ödülü: Muhittin KÖROĞLU-TÜRKİYE
BAŞARI ÖDÜLLERİ
1-Valentin DRUZHİNİN-RUSYA
2-Jordon PO-İLİEV-MAKEDONYA
3-Hikmet ÇİL-TÜRKİYE
4-Hicabi DEMİRCİ-TÜRKİYE
5-IVAILO TSVETKOV-BULGARİSTAN
ÖZEL ÖDÜLLER
Cumhuriyet Gazetesi Özel Ödülü: Seyran CAFERLİ-AZARBEYCAN
Scrikss Özel Ödülü: Ayat NADİRİ-İRAN
Milas Kent Konseyi Özel Ödülü: Assad BİNA KHAHİ-İRAN
Labranda Su Özel Ödülü: Oğuz DEMİR-TÜRKİYE
Leman Dergisi Özel Ödülü: Pavel CONSTANTİN-ROMANYA
Bayan Yanı Dergisi Özel Ödülü: Fadi ABOU HASSAN-NORVEÇ
Schneider Temple Özel Ödülü: Mohammad RAEİ-İRAN
İMOGA Özel Ödülü: Borislav STANKOVİC-SIRBİSTAN
Berk Laminant Özel Ödülü: Hule HANUSİC-AVUSTURYA
Jüri Özel Ödülü: Mahmood NAZARİ-İRAN
Karikatür Atölyesi Özel Ödülü: Semerenkov VLADİMİR-RUSYA
Teamfores Özül Ödülü: Zygmunt ZARADKİEWİCZ –POLONYA
Tema Vakfı Özel Ödülü: Shahram REZAEİ-İRAN

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin