A+ A A-

 

MHP Milas Belediye Meclis Üyesi Sinan Yılmaz, gündemde yer alan ekmek gramajıyla ilgili bir araştırmada bulundu. Milas’taki fırınları araştıran MHP’li Yılmaz, ortaya çıkan sonucu sosyal medya hesabından paylaştı.

080519ekmekgramaj_b8f3a.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

MHP Milas Belediye Meclis Üyesi Sinan Yılmaz, kamuoyunda yer alan ‘ekmek gramajı’ ile ilgili bir hesaplama yaparak, sonucu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.
Milas’ta 8 farklı fırından aldığı 16 ekmeği; hassas teraziyle tartan Yılmaz, çıkan ilginç sonucu sosyal medya hesabına koydu.
Gündemi uzun süredir meşgul eden; “Ekmeğin gramajında oyun mu var?” sorusuna yanıt arayan MHP’li Belediye Meclis Üyesi Sinan Yılmaz, Milas’ta faaliyet gösteren fırınlara gitti. Milas’ta bulunan 8 fırından, 16 adet ekmek satın alan Yılmaz; ekmekleri tek tek hassas terazi ile tarttı.
Ekmekleri hassas terazi ile tartan Yılmaz, çıkan sonucu da sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.
“GRAMAJ OYUNUNA KİM DUR DİYECEK”
Yılmaz, sosyal medya hesabı üzerinden şu sonuçları paylaştı: “Ekmek, 100 ila 250 gram ağırlık arasında üretilmez, %-2 ile %-8 tolerans değeri ile üretilir. Tebliğ kapsamında üretimin verilen ağırlığına en fazla yüzde 2 kadar olabilir. Bu sebepten dolayı yaşadığım şehir Milas’ta bu sabah bir hesap yaptım. 8 farklı fırından, 2’şer ekmek aldım ve hassas terazide tarttıktan sonra bahsi geçen değerleri de baz alarak sonucu paylaşmak istedim. Yapılan hesaplama şu şekilde oluştu; 4 farklı fırın %-8 toleransını kullandığı gibi %2 eksik payını da kullanmayı iyi bir ustalıkla gerçekleştirmiş. 2 farklı fırın ise standartların artı olarak üzerinde. 2 farklı fırın ise değerlerin altında. Standartlarının üzerinde olan 2 fırına, bizzat teşekkür edeceğim. Gramaj oyununa sen dur demez isen, ben demez isem, kim diyecek?”
MHP’li Meclis Üyesi Yılmaz; diğer MHP’li Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte araştırmadan başarılı sonuçlarla çıkan Milas’taki 2 fırına teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

 

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin