A+ A A-

 

Her yıl 15-22 Nisan arasında kutlanan Turizm Haftası’nın bu yıl 43’üncüsü düzenlenecek. Milas’ta Turizm Haftası etkinlikleri, bugün Atapark’la düzenlenecek olan törenle başlayacak.

130419turizmhafta_44347.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

15-22 Nisan arasında her yıl ülkemizde kutlanan Turizm Haftası kapsamında ‘43. Turizm Haftası Etkinlikleri’ başlıyor.
Turizm Haftası etkinlikleri; bugün Atapark’ta saat 10.30’da düzenlenecek olan açılış töreniyle başlayacak.
Törende; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yapılacak olan günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar sonrasında halk oyunları gösterisi sergilenecek.
Turizm haftasının 2’nci günü olan yarın ise Milas hükümet Konağı önünden saat 10.00’da hareket edecek olan araçlarla Güllük-Kıyıkışlacık tekne gezisi, öğrenciler için düzenlenecek.
17 Nisan Çarşamba günü saat 08.00’de TÜRSAB Bodrum BTK Başkanlığı tarafından, öğrenciler için Milas Hükümet Konağı önünden hareket edecek olan araçlarla Bodrum gezisi gerçekleştirilecek.
19 Nisan Cuma günü ise Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda, saat 10.30’da “Turizmde yeni eğilimler ve değişimler: Milas” isimli panel düzenlenecek.
Moderatörlüğünü MSKÜ Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Çeken’in yapacağı panelde; Doç. Dr. Gökhan Ayazlar “Turizm 4.O”, Doç. Dr. Savaş Artuğer “Alternatif turizm türü-kuş gözlemciliği”, Dr. Öğretim Üyesi Uğur Çalışkan “İklim değişikliği ve kültürel miras” ve Öğretim Görevlisi Dr. Ertan Çakmakçı “Turizmin toplumsal yapıya etkisi” konuları konuşulacak.
20 Nisan Cumartesi günü ise 09.00’da Ören’de Doğa Sporları Şenliği için Milas Hükümet Konağı önünden araçlar kalkacak.
15-22 Nisan arasında kutlanacak olan 43’üncü Turizm Haftası, dolu dolu geçecek.
43. Turizm Haftası nedeniyle, Muğla Valisi Esengül Civelek kutlama mesajı yayımladı.
MUĞLA VALİSİ ESENGÜL CİVELEK
“Turizm sektörü ekonomik büyümeye, kalkınmaya destek veren, döviz kazandıran, yatırım ve gelir getiren, istihdam yaratan, sosyo-ekonomik, kültürel ve çevresel gelişmeye katkı sağlayan bölgesel ve ulusal kalkınmanın en önemli sektörlerinden biridir. Muğla 1483 km kıyı şeridi, iklimi, tarihi ve kültürel değerleri, denizi ve doğası ile ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biridir. Muğla, geleneksel turizmin yanı sıra spor turizmi ve alternatif turizm olanakları gibi farklı alanlarda da dünyanın ilgisini çekecek eşsiz potansiyele sahiptir. İlimiz sahip olduğu tüm bu özellikleri ile güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Kamu ve özel sektör tarafından gerçekleştirilen yatırımlar, nitelikli modern tesisler, yetişmiş insan gücü, sunulan kaliteli hizmet ve ulaşım imkânlarının kolaylığı gibi etkenler ilimizin sektördeki rekabet gücünü de giderek arttırmaktadır. 2018 yılında ilimizi ziyaret eden yabancı turist sayısı bir önceki yıla göre yüzde 34 artışla 2 milyon 805 bin 115’e ulaşmış olup, sektörde yaşanan olumlu gelişmeler ve turizm etkinliklerinin çeşitlendirilerek tüm yıla yayılması sayesinde önümüzdeki sezonda bu sayının daha da artması beklenmektedir. Bu yıl da, geçtiğimiz yıl olduğu gibi turizm sektöründe başarının sağlanması ve bu başarının da ülkemiz beklentilerini karşılaması için tüm çalışmalar turist memnuniyeti üzerine yoğunlaştırılmıştır. Bu düşüncelerle, Turizm Haftası'nı kutluyor, önümüzdeki turizm sezonunun ülkemiz ve ilimiz için verimli geçmesini temenni ediyor, sektörün değerli çalışanlarına başarılar diliyorum.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin