A+ A A-

 

Milas ve Menteşe sınırında bulunan Akbük sahilinde kesilen ağaçların yerine Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince 100 adet sığla ve menengiç fidanı dikimi yapıldı. Öte yandan, ağaçları kesen şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

100419akbuk_6d93c.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Milas ve Menteşe sınırlarında yer alan Akbük sahilinde kesilen 30 menengiç ağacının yerine Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince sığla ve menengiç fidanı dikimi yapıldı.
Muğla’nın en bakir koylarından birisi olan, yerli ve yabancı turistlerin günübirlik tatil için geldiği Akbük sahili girişinde 29 kök Akdeniz menengici ve 1 kök ılgın cinsi ağacı kesilmişti. Kamuoyunda büyük tepki çeken ağaç katliamının ardından Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı sonrası şüpheliler ile ilgili Menteşe Jandarma ekipleri görgü tanıklarının ifadesi ve güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi sonrası üç kişi gözaltına alınmıştı.
Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Akbük’te kesilen ağaçların yerine 100 adet sığla ve menengiç fidanı dikme kararı almış, Akbük’e fidanlar getirilmişti. Kesilen ağaçların hemen yanlarına Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından bugün sığla ve menengiç fidanlarının dikimi yapıldı.
AKBÜK'TE AĞAÇLARI KESEN ŞAHISLAR TUTUKLANDI
Muğla'nın Akbük koyunda 30 ağacı kestikleri iddiası ile jandarma ekiplerinin titiz çalışması sonrası yakalanarak gözaltına alınan ve ardından adli makamlara sevk edilen üç kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı
6 Nisan Cumartesi gecesi Akbük koyu girişindeki sahile 3 metre uzaklıkta bulunan 29 menengiç ve bir kök ılgın cinsi ağaç kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kesilmiş, olayın duyulmasının ardından Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile jandarma tarafından tahkikat başlatılmıştı.
JANDARMA ÖZEL EKİP KURDU
Ağaç kesilmesine yönelik şüphelilerin bulunması amacıyla Muğla İl Jandarma Komutanlığı Çevre Timi tarafından özel bir ekip kuruldu. Özel ekip ve Yerkesik Karakol ekipleri ile Olay Yeri İnceleme ekipleri görgü tanıkları ve bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Güvenlik kamera kayıtları tek tek incelendi ve şüpheliler kısa sürede tespit edildi. Serdal Türkoğlu isimli şahsa ait işletmede ve aracında arama yapılırken, suçta kullanıldığı değerlendirilen 2 adet kesim motoru, 1 adet üzerinde talaş parçaları bulunan yelek, 1 adet balta ve 1 adet orak muhafaza altına alındı. Şüpheli Serdal Türkoğlu’nun alınan ifadesi doğrultusunda eşi Nilgün Türkoğlu ve çalışanı Mustafa Türkoğlu isimli şahısların da şüpheli olarak ifadeleri alındı.
Şüpheliler jandarmadaki ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Savcılıktan mahkemeye sevk edilen üç şüpheli ‘Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin