A+ A A-

 

Milas Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan toplantısını dün gerçekleştirdi. Toplantıda, 14 ana ve 3 ek gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.

060219meclistoplanti.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas Belediyesi Şubat Ayı Meclisi, dün Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat önderliğinde gerçekleşen meclis toplantısında, 14 ana ve 3 ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Açılış ve yoklamanın ardından geçilen meclis toplantısında; ikinci gündem maddesi olan Sağlık İşleri Müdürlüğünün 2019 yılında alınacak Meclis Ücret Tarifeleri notlar bölümünün üçünü maddesinde belirtilen “Ambulans ve cenaze arabası il içi ücretsiz, il dışı km başına 3.00 TL alınacaktır” ücretinin yüksek olduğundan bu maddeye “Dönüşte ayrıca ücret alınmaz, kilometre gidiş mesafesi ne kadar ise o kadar ücret alınır” maddesinin eklenmesi talebinin görüşülmesi sonunda konu Plan ve Bütçe Komisyonuna hava edildi.
Üçüncü gündem maddesinde yer alan Milas Belediyesi iş ve işlemlerinde kullanılmak üzere bankalardan çek alınması için bankalardan meclis kararı istenmesine istinaden; bankalardan 50 adet 25’lik çek koçanı alınması ve yetkinin verilmesi konusunda madde görüşüldü.
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hürol Önder, “Ben Belediye Başkanlığı görevinde de bulundum. Şimdiye kadar bu miktarda, bu kadar koçan alınması söz konusu olmadı.” dedi.
3. gündem maddesi, AK Parti Grubu’nun ret oyuna karşı oy çokluğuyla kabul edildi.
Dördüncü madde ise oy birliği ile kabul edilirken 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11, 12 ve 13. maddelerin İmar Komisyonu’na havale edilmesine karar verildi.
14. gündem maddesinde bulunan İmar Komisyon Raporları’nın görüşülmesinde bazı maddelere ek süre istenirken, bazı maddeler ret, bazı maddeler ise kabul edildi.
İmar Komisyon Raporları’nın 10. sırasında yer alan; Çamköy Mahalle Muhtarlığının, Ekizköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen istimlak kararıyla mahalle sakinlerinin civar köylere (Karacahisar, Çamköy vs.” taşınma zarureti oluştuğundan yakın mahallelerde arazi satın alınarak, yapı yapmak istedikleri ve bununla ilgili belediye tarafından verilmekte olan TİP Proje uygulamasından faydalanmak istediklerine dair taleple ilgili komisyon kararını açıkladı.
Komisyon açıklamasında; Ekizköy Mahallesi’nde 30 Mart 2014 tarihinden önce ikamet etmiş olduğunu ve taşınmazın istimlak edildiğini beyan edenler, yeni yerleşmek istedikleri köylerden mahalleye dönen yerlerden TİP Proje’den faydalanabileceğini söyledi.
Ek gündemin 1. maddesinde, hayvan barınağında kullanılmak üzere yapılan 5 bin TL’lik bağış, oy birliği ile kabul edildi.
Ek gündem maddesinde bulunan 3 madde ise meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.
Şubat ayı meclis toplantısı dilek ve önerilerin ardından sona erdi.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin