A+ A A-

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Milas Belediyesinin organizasyonuyla düzenlenen fener alayı ve konserle kutlandı. Konser öncesi bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyetin kurucu ilkelerine dönülmesi gerektiğinin altını çizdikten sonra Cumhuriyetin 95’inci doğum günün kutlayarak, Öğrenci Andı’nı Milas halkıyla birlikte okudu.

301018dogumgunu_1e000.jpg
Haber: Demet Leyne Turhan

Milas Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla fener alayı ve konser düzenledi. Milas Belediyesi önünde toplanan çok sayıda vatandaş ve STK temsilcileri, ellerinde bayraklarla fener alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. “Mustafa Kemal'in Askerleriyiz” sloganlarının atıldığı fener alayında, balkonlara çıkan vatandaşlar kalabalığı bayraklarla selamladı. Atapark’ta tamamlanan yürüyüşün ardından sahneye Tolga Çandar çıktı.
ÖĞRENCİ ANDI OKUNDU…
Milas Belediyesi Başkanı Muhammet Tokat, konser öncesi günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi.
“Bugün bizim en büyük bayramımız. Her vicdanlı, mantıklı, vefalı Türk vatandaşının en büyük bayramı Cumhuriyet Bayramıdır. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun!” diyerek sözlerine başlayan Başkan Tokat, “Biliyorsunuz Atatürk, ‘Benim en büyük eserim cumhuriyettir.’ demiştir. En büyük eseri cumhuriyet ise Atatürk’ün bize bıraktığı en büyük miras da cumhuriyettir. Hepimiz cumhuriyetin önemini, değerini çok iyi idrak etmeliyiz. Yokluklar içerisinde nasıl bir zafer kazanıldığını, nasıl bir Cumhuriyet kurulduğunu Atamız mektubunda anlatmış. Kurtuluş Savaşı, tarihin en büyük savaşlarından biridir. Cumhuriyet, dünyanın en büyük gelişme hamlelerinden biridir. Cumhuriyetimiz tüm mazlum uluslara örnek olmuştur. Yokluk içerisindeki ulusun, büyük Başkomutan lider Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde topyekûn kalkışmasıyla başarılmıştır. Cumhuriyet en büyük bayramımızdır. Bir aydınlanma devrimidir. Bir çağdaşlaşma projesidir. Kendi öz kaynaklarıyla başarılmış, bir kalkınma hamlesidir. Tam bağımsızlıktır. Egemenliğin, kayıtsız şartsız olması anlamına gelir. Cumhuriyet, gökten zembille inmemiştir. Yolda da bulunmamıştır. Ulus olarak bu konuda çok hassas olmak zorundayız. Bu zor günleri aşma adına yeniden Cumhuriyetin kurucu ilkelerine dönmek zorundayız. Kalkınma seferberliği başlatmalıyız. Fikri ve vicdanı hür nesiller yetiştirmeliyiz. Yurtta barış, dünyada barış felsefesiyle hareket etmeliyiz. Tutarlı ve kişilikli bir dış siyaset gütmeliyiz. Bu duygularla, yürekten Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. 95’inci doğum günün kutlu olsun Cumhuriyetim. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum. Yürüyüşe katılan tüm halkımıza yürekten teşekkür ediyorum. Yaşasın Cumhuriyet…” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Tokat, Milas halkıyla birlikte Öğrenci Andı’nı yüksek sesle okudu.
Öğrenci Andı’nın okunmasının ardından Tolga Çandar, konserde sahneye çıkarak Milas halkına unutulmaz anlar yaşattı.
MOTOSİKLETLİLER İLGİ ÇEKTİ…
Atapark’ta düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katılan “Racing Forever” isimli motosiklet grubu, Milas halkından büyük ilgi gördü. Racing Forever motosiklet grubu, Milaslılarla birlikte Cumhuriyet Bayramını kutladı.
Racing Forever isimli motosiklet grubu, gösterilen yoğun ilginin ardından bir sonraki etkinliklere de katılacaklarını duyurdular.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin